ויזה לארצות הברית

אם החלטתם שאתם מתחילים לחפש עבודה בחו"ל ובפרט עבודה בארצות הברית, הוצאת ויזה לארצות הברית (אשרת כניסה) היא הצעד הראשון אשר עליכם לדאוג לו.

כחלק מההכנות לעבודה בארצות הברית עליכם להוציא ויזה לארצות הברית ואישורי עבודה שונים, וזאת במקביל לחיפוש העבודה. מדובר בתהליך שלוקח קצת זמן וחבל שזה יהיה מה שיעכב אתכם, אז כדאי להתחיל להתכונן מראש.

סוגי ויזה לארצות הברית
קיימים סוגים שונים של ויזה לארצות הברית, כאשר כל אחד מהם מתאים לקבוצה מסוימת. על מנת שתוכלו לעבוד בארה"ב ללא חשש ממשטרת ההגירה, גם ללא דרכון אמריקאי, הכנו לכם רשימה מסודרת של ויזות ואישורים לעבודה בארצות הברית.

ויזה לארצות הבריתB1/B2 - ויזת תייר / ויזת עסקים
ויזת B1/B2 הינה ויזה לארצות הברית הנפוצה ביותר ומיועדת למבקרים עד חצי שנה. הויזה תופסת עד לעשר שנים מיום הנפקתה וניתן להיכנס ולצאת ללא הגבלה במהלך התקופה הזו, כאשר המקסימום לשהות אחת היא חצי שנה. הויזה הזו כוללת 2 אשרות כניסה המונפקות בויזה אחת: האחת הינה ויזת B1 המתאימה לביקורים עסקיים והשנייה, ויזת B2 המתאימה לתיירים.

F1 - ויזת סטודנטים
ויזת F1 הינה ויזה לארצות הברית לסטודנטים ומיועדת לאלו שהתקבלו ללימודים באוניברסיטאות ובמכללות בארצות הברית. הויזה ניתנת אך ורק בהצגת אישור לימודים ממוסד הלימודים בו אתם הולכים ללמוד. בנוסף, הויזה תופסת כל עוד אתם נחשבים לסטודנטים וממשיכים ללמוד במוסד הלימודים ו/או נמצאים בתקופת סטאז´. סטודנטים המחזיקים בויזה זו יכולים לעבוד בארצות הברית באופן חוקי לחלוטין, אך רק בעבודות המיועדות לסטודנטים זרים.

H2B - ויזה לעבודה זמנית
ויזת H2B הינה ויזה ויזה לארצות הברית לעובדים זמניים בלבד. את הויזה ניתן לקבל רק אם מצאתם כבר עבודה בחברה מסוימת והיא תוכיח למחלקת ההגירה של ארה"ב, כי לא מצאה עובדים זמניים אמריקאיים. ויזה זו מיועדת לעובדים זמניים בעבודה בעגלות, מלונאות, חקלאות ועוד. חשוב לציין כי אלו המקבלים ויזת H2B יכולים לעבוד בצורה חוקית לחלוטין, לקבל מספר ביטוח לאומי ולהוציא רישיון נהיגה אמריקאי וכל זה למשך 3 שנים.

לסיכום, אם חשבתם על עבודה בארצות הברית, תדאגו קודם להוצאת ויזה כדי שתוכלו לעבור את שעריה ללא כל בעיה.