סוגי עבודות בחו"ל

חלק ניכר מהצעירים והצעירות משוחררי צה"ל יוצאים לטיול בחו"ל אחרי הצבא, אך לא לכולם יש את האמצעים לממן את הטיול. עבודות בחו"ל בשילוב טיול הן פתרון מושלם.

השתחררתם מהצבא, החלטתם לארוז מזוודה ולטוס לטיול הגדול בחו"ל, אך נתקלתם בבעיה – אין מספיק כסף למימון הטיול הנכסף. פתרון יצירתי ומומלץ הוא שילוב של טיול עם עבודה בחו"ל. ישנן עבודות שונות שניתן לשלב תוך כדי הטיול ולמעשה להנות ולעבוד יחדיו.

עבודות בחו"ל - הובלות
חברות הובלת דירות או בשם המוכר יותר, חברות moving קיימות בשפע, בעיקר בארצות הברית. חלק מהחברות בבעלות יורדים ישראלים הנמצאים בארה"ב כבר שנים רבות ובמשך השנים הקימו חברות הובלה. העבודה בחברת הובלות אינה קלה – להבדיל מהארץ, לעיתים ההובלה היא נסיעה של שבוע או יותר, לעיתים העברת דירה בתוך העיר עצמה. למרות העבודה הפיזית הקשה, השכר יחסית גבוה וניתן לחסוך תוך חודשים ספורים אלפי דולרים ולמהשיך בטיול. מלבד זאת, עבודה בחברת הובלה טובה לחיילים משוחררים ולחבר´ה צעירים – מסתבר שנוח לנו יותר לעבוד עם ישראלים, בעיקר עקב השפה והבנת המנטליות הישראלית.

עבודות בחו"ל - עגלות
עבודה בעגלות או carts הינו תחום מפותח לכשעצמו. המכירה מתבצעת בעיקר בקניונים וכוללת שעות עבודה רבות ומתישות. אולם, מי שיודע למכור, יוכל להרוויח לא מעט כסף בפרק זמן קצר יחסית. העגלות הן בבעלות עסקים המתמחים בתחום זה וגם כאן ישנם בעלי עסקים ישראלים אשר זה תחום עיסוקם. המוצרים כוללים מוצרי קוסמטיקה (מוצרי ים המלח נמכרים מצוין), צעצועים, חפצי נוי שונים ועוד. לפני הכניסה לעבודה תצטרכו לעבור השתלמות קצרה במחירים ובאופן המכירה. חשוב מאוד שתהיו בעלי כישורי שיווק ומכירה גבוהים. "פה קבור הכלב" – מכירה טובה, רווחים גבוהים. לא מכרת – לא הרווחת!

עבודות בחו"ל - מנעולנות
עבודה כמנעולנים או בשם המוכר, Locksmith. גם כאן מדובר בתחום לוהט. דלת שנתקעה, מפתח שאבד – למי פונים? למנעולן. מאידך זה לא הובלות ולא מכירה רגילה. כאן כבר צריך ללמוד את המקצוע. נצמדים לבעל מקצוע למספר הזמנות. לומדים ממנו את הטריקים לפתיחה ו/או פריצת הדלתות ואחרי מספר פעמים אפשר כבר לעבוד לבד. כל בעל כישורים טכניים יוכל ללמוד ומהר את רזי המקצוע. אגב, השכר גבוה ומשתלם.

עבודות בחו"ל - מכירת תמונות
מכירת תמונות או יותר נכון, מכירת ציורי שמן – תחום וותיק המקובל ביפן בעיקר וכן בארה"ב ולאחרונה גם באירופה. כאן דרוש כושר שכנוע ויכולת ורבלית לא קטנה. העלות הבסיסית של הציורים היא פרוטות והרווח הוא במאות אם לא יותר של אחוזים. כל מה שצריך זה הדרכה בסיסית במרכז החברה המוכרת את הציורים וקדימה, לדרך. כמובן שכאן חשוב לדעת את שפת המקום. שיטת המכירה כאן היא מדלת אל דלת ובמידה וטורקים לכם את הדלת בפנים נא לא לקחת זאת אישית.

עבודות בחו"ל - אופר
עבודה כאופר הינה עבודה בעיקר לבנות (ואולי גם לבנים?). כאן מדובר בעבודה שבדרך כלל כבר סוכם עליה עוד בארץ. משפחה יהודית ובדרך כלל גם ישראלית אמידה יחסית מחפש מטפלת לילדים שיכלו לסמוך עליה וגם תוכל לתקשר איתם ועם הילדים גם בעברית. התנאים המקובלים הם משכורת יפה, מגורים ויום חופש פעם בשבוע.

עבודות בחו"ל - עבודות מזדמנות
עבודות מזדמנות שונות כגון מלצרות, ברמן, סתם סבלות לשמה בשווקים, שיפוצים ועוד. כל עבודה שבארץ כנראה לא הייתם עושים – בחו"ל עושים הכול. דבר חשוב שיש לציין, בכל מדינה ובעיקר בארה"ב כדאי מאד לקבל ויזת עבודה. בדרך כלל המעסיק יוכל להשיג לכם את האישור. הוא בקיא בפרטים ומכיר את הדרכים להשגת הוויזה. במידה ותיתפסו על ידי רשויות ההגירה בארה"ב הדבר הראשון הוא ישיבה בכלא ולאחר מכן גירוש עם חותמת שחורה שתמנע מכם להיכנס לארה"ב למשך שנים רבות. עשרות רבות של ישראלים מנועים מכניסה לארה"ב רק בגלל עבודה ללא ויזת עבודה. קחו זאת לתשומת לבכם.