עבודה במחנה קיץ בארצות הברית

אם אתם מחפשים עבודה זמנית לחודשי הקיץ, לא חסרות לכם אופציות תעסוקה שתוכלו למצוא בכל אתר דרושים ברחבי האינטרנט, או אפילו על גבי כל לוח מודעות בקניון או במרכז המסחרי השכונתי. אין הרבה אופציות, לעומת זאת, לעבודה זמנית שכזו שגם תכניס לכם משכורת נאה, גם תאתגר אתכם, וגם – תממן לכם כרטיס טיסה לחו"ל.

אם אתם מחפשים עבודה זמנית לחודשי הקיץ, עד שתתחילו ללמוד באוניברסיטה או במכללה, עד שתחליטו "מה אתם רוצים להיות כשתגדלו" או עד שיגיע מועד הטיול הגדול בחו"ל שאתם מתכננים, לא חסרות לכם אופציות תעסוקה שתוכלו למצוא בכל אתר דרושים ברחבי האינטרנט, או אפילו על גבי כל לוח מודעות בקניון או במרכז המסחרי השכונתי. אין הרבה אופציות, לעומת זאת, לעבודה זמנית שכזו שגם תכניס לכם משכורת נאה, גם תאתגר אתכם, וגם – תממן לכם כרטיס טיסה לחו"ל. אומנם, לא מדובר על טיסה לדרום אמריקה, אוסטרליה או הודו, אם אתם באמת מתכננים טיול גדול שכזה, אבל אין הרבה חבר´ה צעירים שבאמת יפסלו הצעה לכרטיס טיסה לארצות הברית סתם ככה.

קייטנה לכל הקיץ
מדי שנה טסים מאות צעירים ישראלים בחודשי הקיץ לארצות הברית, לשמש כמדריכים במחנות קיץ. המחנות האלה מפוזרים על פני כל צפון אמריקה (כן, יש גם מחנות קיץ בקנדה, אבל בינינו – מי רוצה לטוס לעבוד בקנדה?) ומיועדים לילדים ובני נוער בכל הגילאים – החל מילדים בגיל הגן ועד לחבר´ה בגיל הקולג´ – כלומר מה שאנחנו קוראים לו "לפני גיוס" או אפילו "אחרי צבא". הדרכה במחנות כאלה יכולה להיות חוויה מעצימה, מרגשת וחד-פעמית, אבל גם מאוד אינטנסיבית, ואפילו מתישה. המדריכים נדרשים להיות צמודים לילדים המשתתפים במחנה הקיץ 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, למשך שבועיים, שלושה ואפילו יותר מזה – תלוי כמה יוקרתי המחנה ולכמה שבועות הוא מאפשר להורים לשלוח את ילדיהם.

מי יכול להדריך במחנה קיץ בארצות הברית?
הדרישה הבסיסית מכל מי שרוצה להיות מדריך במחנות קיץ בארצות הברית היא, כמובן, ידיעת השפה האנגלית ברמה גבוהה, עד כדי רמת שפת אם. גם אם קיבלתם ציון גבוה בבגרות, או אתם יכולים לראות סרטים שהורדתם באינטרנט בלי תרגום, קחו בחשבון שהידע שתצטרכו בשפה צריך לאפשר לכם לנהל את כל חייכם, לאורך כל תקופת העבודה במחנה, באנגלית בלבד. אם יתמזל מזלכם ותעבדו עם עוד כמה ישראלים, לא יאסרו עליכם לדבר ביניכם בעברית כמובן, אבל לא בשעות העבודה, שהן מרבית שעות היום. מעבר לכך, כל ניסיון שצברתם בעבר בהדרכה – בתנועת נוער, בתפקידים שמילאתם בצבא, או אפילו כמדריכים בקייטנות בארץ, הוא יתרון. בחלק גדול ממחנות הקיץ תכנית ההפעלות לילדים נכתבת מראש, ואתם רק נדרשים למלא אחריה בקפדנות, אבל במקומות אחרים אולי ישמחו דווקא למדריכים שיפגינו "ראש גדול", יוכלו לאלתר ולארגן במהירות פעילויות עבור החניכים במקרה הצורך, ולא יתרגשו במקרה של שיבושים ובלת"מים – ואם יש משהו שאנחנו הישראלים רגילים אליו הרי אלו הבלת"מים והצורך להתמודד איתם…

איפה כדאי לחפש עבודה כמדריכים במחנות קיץ בארצות הברית?
עבר בתנועות נוער יכול להועיל לכם מאוד גם בעצם מציאת העבודה כמדריכים במחנות קיץ בארצות הברית. כמעט כל תנועות הנוער הישראליות מפעילות במהלך הקיץ מחנות לילדים ולבני נוער אמריקנים יהודים, ומחפשים בנרות מדריכים ישראלים שיצטרפו למחנה. גם הסוכנות היהודית, הקרן הקיימת לישראל, וארגונים ציוניים אחרים מפעילים מחנות דומים, וכל מה שנותר לכם הוא לחפש קשרים שיעזרו לכם להתקבל לעבודה, או פשוט להיכנס לאתרי האינטרנט של ארגונים אלה ולחפש את המודעות הרלוונטיות.