לימודי נדל"ן ותיווך

סיימתם את השירות הצבאי וכעת אתם חושבים על העתיד המקצועי? לימודי נדל"ן זו אפשרות שכדאי לכם לבחון אם אתם רוצים לרכוש מקצוע מתגמל, מעניין, מאתגר ודינאמי.

לימודי נדל"ן יספקו לכם את ההדרכה, ההכשרה וכל ההכנה העיונית והמעשית לטובת השתלבות באחד התחומים העסקיים המפותחים והרווחיים בעולם, כך שתוכלו להבטיח את עתידכם המקצועי והכלכלי וליהנות מהעשייה עצמה. למתעניינים במסלולי לימודי נדל"ן שונים, כתבה זו תסייע בהבנת האפשרויות. ניתן למצוא קשת רחבה של מסלולי לימוד בתחום הנדל"ן, כאשר על הנפוצים והפופולאריים שבהם ניתן למנות את תחומי ההתמחות הבאים:

מסלול לימודי נדל"ן עם התמחות בתחום התיווך
לימודי נדל"ן ותיווך בלימודי תיווך נדל"ן תקבלו הכשרה והשכלה נרחבת, שיכינו אתכם לעבודה פרקטית בתיווך עסקאות מכירה והשכרה של נכסים וקרקעות. לימודי נדל"ן עם התמחות בתיווך יעניקו הכנה לקראת בחינות תיווך נדל"ן אותן יש לעבור על מנת לקבל רשיון תיווך ועיסוק בתחום. במהלך הלימודים תוענק השכלה בתחום החקיקה והתקנות הרלוונטיות, כלים לביצוע שיערוך והערכת רכוש, בחינת שווי שוק של נכסים וכיוצא בזה.

לימודי תיווך כוללים גם קורסים מתקדמים שונים, במסגרתם ניתן יהיה ללמוד כיצד לנהל משא ומתן, שיטות מכירה שונות ועוד. עם סיום קורס תיווך נדל"ן ייגש התלמיד לבחינות רישיון תיווך ולאחר שיעבור את הבחינה בהצלחה יוכל להתחיל לעסוק בתיווך (כעצמאי או במסגרת משרד תיווך קיים). מתווך נדל"ן עוסק באיתור נכסים וקרקעות המוצעים לרכישה ואיתור לקוחות פוטנציאליים, כאשר מהות עבודתו היא לשדך בין מוכרים לקונים תוך שהוא מקבל עמלה מעסקת הרכישה מרגע שהיא בוצעה.

יזמות והשקעות נדל"ן
בשנים האחרונות, אחד מאפיקי ההשקעה הכדאיים ביותר נחשב הנדל"ן, בין אם מדובר בהשקעות בנדל"ן בחו"ל ובין אם בארץ, נדל"ן הוא אחד הנכסים הבודדים שנמצאים כל הזמן בעלייה. גם אם ישנן תקופות שפל בהן ניכרת צניחה של מחירי הנדל"ן – הרי שבפועל, בטווח הארוך – נדל"ן הוא אפיק השקעה שנמצא בעלייה מתמדת עם אחוזי תשואה מהגבוהיים ביותר.

במסגרת לימודי השקעות נדל"ן ילמדו הסטודנטים את מושגי היסוד בכלכלה ובשוק ההון, ילדמו לקרוא ציטוטים ולבצע אנליזות להתנהלות השוק כך שיוכלו לבחור את האזורים ואת חברות הנדל"ן השונות בהן ירצו להשקיע. במהלך הלימודים ילמדו הסטודנטים לבחון את ביצועי המניות בהן הם ירצו להשיקע תוך יכולת להעריך את ביצועי העתיד לשם בחינת כדאיות ההשקעה.

שמאות מקרקעין
שמאות מקרקעין זהו ענף נוסף במסגרת לימודי נדל"ן, אשר מטרתו היא למעשה לבחון את השווי הריאלי של הנכס ושל הקרקע. שמאי מקרקעין הינם בעלי ידע רחב ומקיף ביותר הן ברמת המיקרו – מבחינת הנכסים עצמם והאיזור הספציפי בו נמצא הנכס והן ברמת המאקרו – המתייחס לתנודתיות השוק אשר משפיעה באופן ישיר על ההיצע והביקוש ועל שווי הערך של הנכס והקרקע.

לסיכום, כפי שניתן להבין, לימודי נדל"ן עשויים לכלול מגוון תחומי התמחות והאפשרויות רק הולכות ומתרחבות ככל שהשוק מתפתח ומציע מגוון רחב יותר של הזדמנויות.