התפתחות המחשב בעולם ההייטק

כיום הקשר בין היי-טק למחשבים היא בלתי ניתק, המחשבים משרתים את תעשיית ההיי-טק, בדיוק כשם שתעשיית ההיי-טק משרתת נאמנה את תעשיית ייצור וחדשנות המחשבים.

התפתחות המחשב בעולם ההייטק… מאיפה הכל התחיל?
בעולם של ימינו קורסים במחשבים יכולים להוות מקפצה משמעותית לכניסה לעולם טכנולוגיית העילית (היי טק, בעברית). למחשבים ועולם ההיי טק ככלל שפה ייחודית משלהם, אותה – כמו כל שפה אחרת – לא ניתן להבין לבד, אלא באמצעות לימודי קורס השפה. במקרה זה- קורס במחשבים. בשנות השלושים החלו לבנות מכונות חישוב חזקות וגמישות, בשלושים שנים הבאות עבר המחשב תהליך מהיר טרנספורמציה והתחדשות עד שבשנות השישים החל להופיע המחשב החכם כמו שאנחנו מכירים אותו היום. ככל שהלכו והעמיקו בעולם המערבי בלימודי מחשבים, עלתה רמת התחכום של המחשב. ניצני הקשר בין היי טק  למחשב טמונים בשלב בו החלו מחשבים לפעול באמצעות פקודות הניתנות בצורת תוכנה, ולא בהטמעת הפקודות במכונה עצמה. הדבר הוביל לכך שבמקום מכונה ייעודית לכל שלב בייצור, כל מכונה יכלה כעת לבצע כמה פעולות ולחסוך עלויות. עם ההיצע התגבר הביקוש, מחשבים הפכו פופולאריים יותר, רף חדש של טכנולוגיה הוצב.

המשך התפתחות המחשב בעולם ההייטק
השימוש באינטרנט החל גם הוא בשנות השישים, אך באותה עת לא ידעו רוב המחשבים לתמוך בסוג טכנולוגיה זה בצורה מיטבית, ועידן ה- ה World Wide Web החל רק כמה עשרות שנים לאחר מכן. בשנות השבעים (סה"כ כעשר שנים לאחר שהופיע לראשונה המחשב בצורה שאותה אנו מכירים כיום), הוקמו בארה"ב כמה חברות קטנות שכל ייעודן היה פיתוח חומרה ותוכנה. אלו היו ה"היי טקיסטים" הראשונים שהתמחו בלימודי מחשבים. ההצלחה המסחרית של חברות אלו, שכבר בשנות ה-70 הפכו חלקן למכרות זהב שרווחיהם נאמדו במיליארדי דולרים, משכו את עיניהם של יזמים רבים. בשנות התשעים היו המחשבים והטכנולוגיה בשלים לתמוך ברשת האינטרנט. זה הדבר שפרץ את הסכר לאותו עולם הייטק כמו שאנו מכירים אותו כיום. ככל שהועמקו לימודי המחשבים- כך שודרגה הרשת והמחשב הפך להיות כלי שמשרת מחשבים אחרים בעולם ההייטק, הן מבחינת חומרה והן מבחינת תוכנה.

קורס מחשבים או לימודי מחשבים
בימים כתיקונם שוקי העבודה הפופולאריים והמכניסים ביותר קשורים לפיתוח מחשוב ושיווק מחשוב תכנים. ידע הנרכש באמצעות קורסים למחשבים הוא לא יסולא בפז בעולם בו היי טק הוא לב ליבה של החברה המערבית ולימודי מחשבים היום הם פופולאריים ורלוונטיים מאי פעם.