לימודי עיצוב

לימודי עיצוב הפכו בשנים האחרונות למבוקשים ואטרקטיביים מאוד. העידן המודרני, יותר מכל תקופה היסטורית אחרת, שומר מקום של כבוד לאופן שבו הדברים נראים ומוצגים.

לימודי עיצוב הפכו בשנים האחרונות למבוקשים ואטרקטיביים מאוד. העידן המודרני, יותר מכל תקופה היסטורית אחרת, שומר מקום של כבוד לאופן שבו הדברים נראים ומוצגים : באופנה, אומנות, מוצרים תעשייתיים מכל סוג, בפרסום ושיווק, במדיות התקשורת השונות ועוד. במסגרת לימודי עיצוב תוכלו ללמוד מגוון רחב של מקצועות מדיסיפלינות שונות, הנעות בין המסחרי והשיווקי ביותר ועד לאומנותי ביותר.

לימודי עיצוב
לימודי עיצוב התכנים של לימודי עיצוב משתנים באופן טבעי מתחום עיצוב אחד למשנהו, אבל הם מתבססים על עקרונות ואופני חשיבה דומים. באוניברסיטאות ובמכללות שואפים להקנות לסטודנטים לעיצוב, ראייה וחשיבה אסתטית, לצד יכולות טכניות לעבודה עם חומרי גלם, מכשור ותוכנות שונות. חלק ניכר של הלימודים נשען על הכרות והעמקה במסורות ובתפיסה הפילוסופית מאחורי ענפי העיצוב. לאחר לימודי יסודות ניתן לבחור בתחום התמחות אחד ולהעמיק בו. בתום הלימודים מגישים התלמידים פרוייקט גמר גדול , בתחום ההתמחות שלהם, שהוא במוקד שנת הלימוד הרביעית. הפרוייקט נעשה בליווי מרצה מסגל ההוראה, שהוא גם איש מקצוע פעיל בענף.

תנאי קבלה ללימודים
לימודי עיצוב, יחד עם לימודי אומנויות אחרות, מציבים בפני המועמדים תנאי קבלה מאתגרים במיוחד. לא מדובר בדרישה ליכולות אקדמיות גבוהות אלא לחשיבה אחרת, ´מחוץ לקופסא´ ורגישות אסתטית שלא כל אחד ניחן בה. כישרון או גישה טבעית הם בהחלט חלק מהעניין, אבל ניתן ´להכנס לראש´ ולהפתח מבחינה יצירתית גם באמצעות לימודי מכינה לעיצוב. בדרך כלל, תדרשו להציג תרגיל בית בנושא מסויים שינתן לכם ולהציג תיק עבודות בתחום העיצוב והאומנות. תיק העבודות לא צריך להיות מקצועי ומהוקצע מידי. מטרתו לבחון אם ´יש לכם את זה´ ואם יש לכם את הפוטנציאל להתפתח ולצמוח כמעצבים. אם תעברו בהצלחה את שלב המבדקים ותיק העבודות תוזמנו לראיון קבלה מול פאנל מצוות ההוראה שתפקידו לבחון אם אתם בשלים, בעלי רקע אומנותי או עיצובי מוקדם וחשיבה יצירתית.

למה ללמוד במכינה?
צעירים אחרי שירות צבאי וטרום תקופת הלימודים אשר נמשכים לתחום היצירה והאומנות ובעלי תכונות אופי כגון: מקוריות, יכולת ביטוי ורצון לחדש, כדאי שייקחו בחשבון וישקלו את לימודי המכינה ככלי שיעזור להם להתבלט מעל שאר המועמדים לבתי הספר הגבוהים לעיצוב: כמו במקצועות לימוד אחרים גם בלימודי עיצוב, המכינה יכולה להיות כרטיס הכניסה שלכם ללימודים. מי שיש לו תשוקה לתחום אבל מעט ידע וניסיון, עקב שהייה קצרת זמן בחיי האזרחות, ייהנה במכינה מלימודי יסודות : תולדות האומנות, סגנונות אומנות ועיצוב ויתנסה באופן ראשוני במגוון תחומי העיצוב בקורסים ברישום, עבודה עם צבע ועם חומרי גלם שונים. המכינה מאפשרת לכם להביא את הכישרון הטבעי שלכם לידי מימוש ולגשת לבחינות הקבלה בשלים יותר ועם ניצנים של תפיסת עולם מגובשת כמעצבים לעתיד. עיצוב פנים, עיצוב תעשייתי, עיצוב אופנה, אדריכלות, תקשורת חזותית, הום סטיילינג, אנימציה, עיצוב טקסטיל, צורפות ועיצוב קרמי הם רק חלק מרשימה ארוכה של מקצועות העיצוב אשר נלמדים במכינות השונות.