לימודי נדל"ן

כל מי שמתעניין בנדל"ן, הן כחובב ובעיקר כמקצוע חייב ללמוד את הנושא באופן מסודר. ניתן ללמוד את הנושא הן בקורסים שונים והן ברמה האקדמאית.

השתחררתם מצה"ל, חזרתם מהטיול הגדול, עבדתם קצת והחזרתם את ההוצאות של השנה האחרונה? מזל טוב! זה בדיוק הזמן והגיל בו אנשים מתחילים לחשוב על העתיד, על הפרנסה, על מקצוע ועל קריירה ומרבית האנשים פונים לרכוש השכלה. השכלה היא בהחלט דרך מצויינת להבטיח את העתיד המקצועי והפיננסי, אך השאלה הגדולה ביותר היא מה ללמוד?

נדל"ן, מאז ומעולם היה תחום רווחי ביותר, ובזמן שמקצועות רבים עוברים טרנספורמציה, פיתוחים ושינויים רבים. הרי שנדל"ן, הן ברמת הנכסים והן ברמת הקרקעות הוא תחום מאוד גנרי, כלומר לא משנה כמה קדמה תהיה, אנשים תמיד ירצו לרכוש ולמכור נכסים וקרקעות. לימודי נדל"ן הינם לימודים רציניים מאוד, שכן ישנם אספקטים רבים לעולם הנדל"ן ויש הרבה מה להבין ומה לדעת. ענף הנדל"ן מציע מגוון אפשרויות תעסוקתיות למי שרוכש השכלה בתחום ואת ההשכלה ניתן לרכוש במגוון תתי ענפים, לפי העדפה אישית, רמת עניין והתאמת המסלול לצרכיכם הייחודיים ויכולותיכם הכלכליות.

לימודי נדל"ן וראיית חשבון (תואר אקדמי)
אחד התחומים המהותיים בעולם הנדל"ן זהו התחום הפיננסי, כך שניתן לראות כי הרבה אנשים פונים למסלולי לימודי נדל"ן לאחר שהשלימו תואר בראיית חשבון וקיבלו רישיון לעסוק במקצוע. מסלול זה לא מתאים לכל אחד, שכן מדובר במסלול לימודים ארוך יחסית – על מנת להשלים את רשיון רואה החשבון יש להשקיע שלוש שנות לימוד, עוד שנה להשלמת מבחני לשכת רואי החשבון ושנתיים נוספות של התמחות מקצועית. לאחר סיום המסלול הזה, אנשים רבים פונים אל עיסוק בתחום הנדל"ן, בין אם הם עושים זאת כעצמאיים ובין אם הם עושים זאת במסגרת חברות השקעות שונות אשר רוכשות, משכירות ומנהלות נכסי נדל"ן בישראל ובחו"ל. בנוסף, ישנן חברות רבות אשר עוסקות בתחום של נדל"ן להשקעה, חברות אלה עוסקות בגיוס הון שבעזרתו הן רוכשות נכסים וקרקעות. לאחר הרכישה נכנסים לתקופת המתנה בת כמה שנים,  במהלכן ניתן ליישם תהליך השבחה (שיפוצים ושדרוג לנכסים במטרה למכור אותם בעתיד במחיר גבוהה יותר ובכך למעשה ליהנות מתשואה גבוהה למדי). רואה החשבון, במקרה זה, תפקידו לבצע שיערוך לנכסים, לבחון את תנודתיות העבר ברמת העלויות על מנת לחזות את עליית המחירים העתידית, תוך התייחסות להתנהגות השוק ברמת המיקרו והמאקרו. ללא ספק מדובר על עולם מעניין ומאתגר במיוחד.

לימודי נדל"ן במסלולים אחרים
מי שרוצה לפנות אל לימודי נדל"ן ולחסוך את כל שנות ההכנה אשר כרוכות בלימודי ראיית חשבון, יוכל לפנות אל מסלולי לימודי נדל"ן קצרים יותר, ולמעלה מכך- מסלולים אשר יתגלו כתמגמלים מאוד תוך זמן קצר למדיי. בין מסלולי לימוד אלה ניתן למצוא מסלולי לימוד של תיווך, השקעות נדל"ן, שמאות מקרקעין, יזמות נדל"ן, עיצוב פנים, אדריכות, הנדסת בניין וכיוצא בזה. מסלולי לימוד נדל"ן ניתן לעשות באקדמיה תוך השלמת תואר אקדמי או באמצעות לימודי תעודה אשר אורכים בין חצי שנה לשנה בממוצע.