לימודי שוק ההון

אם רק לאחרונה השתחררתם מהצבא, ואתם מתעניינים בפיננסים ובכלכלה או רוצים להיכנס לתחום הזה הרי שתחום לימודי שוק ההון פותח שעריו בפניכם.

אם רק לאחרונה השתחררתם מהצבא, ואתם תוהים אודות עתידכם המקצועי, אם אתם מתעניינים בפיננסים ובכלכלה, מבינים קצת בבורסה או רוצים להיכנס לתחום הזה (אם כתחביב ואם כמקצוע), הרי שתחום לימודי שוק ההון פותח שעריו בפניכם, חיילים משוחררים במטרה לאפשר לכם נגיעה ראשונה ותכליתית בעולם מרתק ומעניין. מעוניינים בפרטים נוספים? בבקשה.

מהי מטרתם של לימודי שוק ההון ומה חשיבותם עבור חיילים משוחררים?
לימודי שוק ההון מאפשרים לחיילים משוחררים ולכל תלמיד אחר את ההבנה הראשונית של אופן השימוש הנכון בכסף, והכרות ראשונה עם המכשירים הפיננסיים השונים הקיימים במסגרת הבנקים ובמסגרת הבורסה להשקעות. באמצעות לימודי שוק ההון יכולים חיילים משוחררים לרכוש את הידע הנדרש אודות התנהלות כלכלית נכונה, חיסכון, כיצד למנף את כספם, וכיצד לשמור על שפיות כלכלית בימים בהם השוק משתנה תדירות. באמצעות לימודי שוק ההון יכולים חיילים משוחררים לקבל כלים לעצמאות כלכלית ולהגדלת התשואה הכספית שלהם לאורך זמן. חשוב לדעת כי לימודי שוק ההון פתוחים בפני כל המעוניין לקחת בהם חלק, ואינם דורשים כל ידע קודם.

מהם הנושאים הנלמדים במסגרת לימודי שוק ההון?
תוכן לימודי שוק ההון תלוי במידה רבה במכללה בה יבחרו החיילים המשוחררים ללמוד, אולם מרבית לימודי שוק ההון כוללים תכנים דומים בסופו של דבר. כך לדוגמא, כוללים לימודי שוק ההון למידת מושגי ההשקעה הבסיסיים, הבנה של דרך ההתנהלות של הבורסה, למידה אודות היצע וביקוש, כיצד לקרוא גרפים כלכליים, כיצד להבין ולרכוש ביטוחי מנהלים או קרן פנסיה, כיצד להבדיל בין מכשירי השקעה נוספים לטווח ארוך (דוגמת קופות גמל וקרנות נאמנות), מהן אופציות ומתי להיכנס לתחום זה, כיצד לעבוד מול בנקים וכיצד להשתמש נכון בכסף ובחסכונות. בנוסף, מאפשרים לימודי שוק ההון להבין את שוק מטבע החוץ ושוק הסחורות העולמיות. בזכות לימודי שוק ההון רוכשים התלמידים גם מידע, כיצד לקרוא את תלוש המשכורת ואת המסמכים מהבנק, כיצד לקרוא עיתונים כלכליים וכיצד להבין ולנצל את הנאמר בהם לתועלתם. קל להבין, אם כן, מדוע לימודי שוק ההון חשובים לכל אדם, ובפרט לחיילים משוחררים המצויים בתחילת דרכם לעצמאות פיננסית, וכיצד יכולים לימודי שוק ההון למנף משמעותית את דרכם בהמשך.

עם סיום הקורס הראשון במסגרת לימודי שוק ההון ניתן להמשיך ללימודי המשך. רבים הם החיילים המשוחררים הלומדים את קורס הפתיחה של לימודי שוק ההון ותוהים, כיצד ימשיכו משם והלאה. התשובה לשאלה זו תלויה למעשה בתוכניותיהם המקצועיות העתידיות – ישנם מי שיבחרו להשאיר את התכנים שלמדו במסגרת לימודי שוק ההון כתחביב בלבד ויפנו ללימודים בתחום אחר, כאשר בהמשך הדרך יעשו שימוש בחומר שלמדו במסגרת כזו או אחרת. אחרים, לעומת זאת, עשויים להחליט כי ברצונם לעסוק ולהתמקצע בשוק ההון, עבורם מציעים לימודי שוק ההון שפע קורסים ומסלולים, שיאפשרו להם להגשים את החלום. בין האפשרויות שמציעים לימודי שוק ההון כמקצוע יוכלו חיילים למצוא מסלולים להכשרתם כיועצי השקעות, יועצים פנסיוניים, יועצי נדל"ן ועוד. כל שנדרש הוא לבדוק את היצע הקורסים המוצעים על ידי המכללות השונות – ולבחור.

מה מחירו של קורס לימודי שוק ההון?
היתרון עבור חיילים משוחררים הוא, שמרבית המכללות המציעות לימודי שוק ההון מאפשרות להשתמש בכספי הפיקדון שקיבלו עם שחרורם מהצבא, כך שחיילים משוחררים אינם נדרשים להוציא כל סכום כסף מכיסם, על מנת לקחת חלק בלימודים אלה. אין ספק, אם כן, כי לימודי שוק ההון הם עניין משתלם עבור חיילים משוחררים, וכי בזכותם נפתחת עבורם הדרך אל עצמאות כלכלית, כך שעולם שלם של אפשרויות נפתח בפניהם.