נטורופתיה ודרכה בעולם

נטורופתיה מאמינה ודוגלת ביכולת של הגוף לרפא את עצמו על ידי תהליכים טבעיים, ובניגוד מושלם לרפואה הסטנדרטית, הנטורופתיה לא מאמינה בהחדרת רעלים לגוף..

לרפואה הסטנדרטית אותה אנחנו מכירים מבתי החולים, התווספה כבר לפני הרבה שנים רפואה אלטרנטיבית, הכוללת תחומים רבים מאוד ודרכים שונות של ריפוי. אחד מהתחומים הוא הנטורופתיה, שיש לה עקרונות משלה, ויש לה דרך משלה אותה היא עברה ועוד צריכה לעבור אל מול הרפואה הסטנדרטית. נטורופתיה זוהי שיטת טיפול אשר עובדת על פי עקרונות טבעיים, ועל ידי עידודו של הגוף לפעול למען הריפוי העצמי שלו. הכלל המנחה החשוב ביותר של הנטורופתיה הוא שיש ביכולות של הגוף לרפא את עצמו, וכי מטבעו האדם הוא יצור בריא, כך שאם הוא נתקל בקשיים ובמחלות מסוגים שונים, זה קורה לו כתוצאה מהתנהלות בלתי תקינה של חייו.

עקרונות חשובים בנטורופתיה
נטורופתיה כפי שצוין, נטורופתיה מאמינה ודוגלת ביכולת של הגוף לרפא את עצמו על ידי תהליכים טבעיים, ובניגוד מושלם לרפואה הסטנדרטית, הנטורופתיה לא מאמינה בהחדרת רעלים לגוף, כאשר רעלים מבחינת הנטורופתיה הם כל סוגי התרופות שאינן טבעיות. הדרכים בהן הנטורופתיה מעודד את הגוף להתמודד עם המחלות שקורות לו הן רבות ומגוונות, וכוללות לדוגמא שינויים שנעשים בתפריט אותו אוכל ושותה המטופל, וכמו כן על ידי צריכה של תוספי מזון טבעיים מסוגים שונים. שאיפתה העיקרית של הנטורופתיה היא לטפל בשורש הבעיה שבה נתקל החולה, ולא רק להעביר את הסימפטומים מהם הוא סובל, ובדרך זו לאפשר את סילוקה לצמיתות של המחלה, ולמנוע את סיכון חזרתה בעתיד.

לימודים של  נטורופתיה בארץ ובעולם
אפשר ללמוד לימודי נטורופתיה בהרבה מקומות בעולם הרחב, וגם בישראל יש כיום הרבה מאוד בתי ספר שמציעים קורס נטורופתיה למי שמתעניין.  חשוב ביותר לדעת, למי שמתעניין בתחום של לימודי רפואה משלימה כי זהו תחום מאוד רציני, וכי במסגרת הלימודים הנטורופת לעתיד ילמד הרבה מאוד תחומים, כיוון שעליו להיות בעל מקצוע רציני ובעל ידע. בין היתר כוללים הלימודים של נטורופתיה את ההיסטוריה שלה לאורך השנים, ואת הבעיות והביקורת איתה נאלצים להתמודד כמעט כל הנטורופתים שעובדים בתחום, וזאת למרות שאמת הדבר כי ככל שחולפות השנים התחום הופך להיות יותר ויותר מקובל בעולמו.

נטורופתיה סובלת מביקורת של רופאים
אין כמעט ולא נטורופת אחד שלא סופג או ספג בעבר ביקורת קשה מאנשים, כי לא כולם האנשים בעולמו יכולים להתחבר ולהאמין לתחום כמו נטורופתיה. נטורופתיה סובלת מהביקורת של הרפואה הסטנדרטים כי לטענתה הנטורופתים לא עושים מספיק מחקרים בתחומם, ואינם עושים זאת בעקביות שממנה אפשר יהיה להסיק מסקנות אם אכן היא יעילה בהתמודדות עם מחלות או לא. תשובתם של הנטורופתים, מתבססת על כך שלטענתם חסרים להם משאבים כדי לממן את המחקרים הדרושים, ולכן הממצאים אותם לרוב הם מציגים קשורים ביעילות השיטה, ולא במחקרים של ממש, ולסיכום, בהתחשב בעובדה שמדובר ברפואות שלעיתים מנוגדות זו לזו, ניתן להבין את העוינות.