לימודי קוסמטיקה

מקצועות היופי והקוסמטיקה תמיד קרצו לך? אם את אחרי השירות הצבאי, ומחפשת תחום מרתק ואסטטי להתמקצע בו בחיים, קראי על לימודי קוסמטיקה כאן.

לימודי קוסמטיקה מורכבים ממספר גדול מאד של טיפולים קוסמטיים, חומרים ומכשירים, שמהותם הינו לשמור על האסטטיקה שלנו. לכן, ניתן לומר שזהו תחום מאד מגוון ומאד רחב, ובתוכו ניתן להתמחות במספר רב של תחומים. טיפול קוסמטי אותו ניתן ללמוד בלימודי קוסמטיקה יאפשר לשמור על מראה העור, השיער והציפורניים, ולעכב את הזדקנותם, ולכן זהו מקצוע מאד מבוקש שנראה כאילו יש בו צורך תמידי.

מה לומדים בלימודי קוסמטיקה?
לימודי קוסמטיקהנושאי הקורס כמובן משתנים מבית ספר אחד למשנהו, אך כמעט אצל כולם לומדים אבחון של סוגי העור, מבנה העצמות והשרירים, גורמים משפיעים חיצוניים כמו שמש, רוח וכו´, סוגי ניקוי לעור, שימוש בתכשירים ואף הרכבת תכשירים, וכן מקדישים זמן לנושא שיער הגוף והסרתו, מכשירים שונים שנמצאים בשימוש זה, ועוד ועוד. פרק נוסף בלימודים מוקדש בדרך כלל לנושא הקמת העסק והתנהלותו, דיווח למע"מ, הכנת דוחות וכיוצא בזה.

מה היתרון בלימודי קוסמטיקה?
קודם כל, העיסוק בקוסמטיקה ובעולם היופי, יניב למי שעוסק בו לפני הכל. עולם היופי הוא עולם שכיף להיות חלק ממנו. שנית, מדובר במקצוע שמסייע לאנשים להרגיש יותר טוב עם עצמם, כך שמעבר להתמחות המקצועית יש כאן גם רווח נפשי. מי שמצליחה להיות טובה בתחום יכולה להפוך ולהיות מוקד עליה לרגל ללקוחותיה.

משך הלימודים משתנה ממוסד למוסד אך ככלל הוא יכול לנוע סביב השנה. יתרון בולט של לימודי קוסמטיקה הינו שניתן לבחור לימודי בוקר או לימודי ערב והגמישות הינה מקסימלית. בתום הלימודים מקבלים תעודת הסמכה מאת משרד העבודה ומאת המוסד בו למדת.

בעת בחירת מוסד לימודי ללימודי קוסמטיקה כדאי לבחון היטב את תוכנית הלימוד ולראות שהיא כוללת כמובן חלק עיוני, אך חשוב להקפיד גם על נוכחותו של החלק המעשי, כי הוא הכרחי ביותר.