רעיונות למקצועות טכניים בהם ניתן לעסוק לאחר השחרור

השתחררתם מהשירות? סיימתם את הטיול הגדול? הגיע הזמן להתיישר ולהתחיל גם להתפרנס מקצוע זה מתאים במיוחד למי שיש אוריינטציה טכנית ואוהב לעבוד ולעמול בעבודת כפיים. מה לעשות אבל סטטיסטית כל יום ישנם עשרות אם לא יותר פריצות לדירות, לעסקים ולמפעלים ומכאן שקיימת דרישה לא מעטה לשירותי מנעולן. את המקצוע ניתן ללמוד בשתי דרכים עיקריות: דרך אחת – באמצעות בתי ספר/קורסים בתחום זה. הדרישות הן בדרך כלל 10 שנות לימוד, תעודת יושר מהמשטרה וראיון אישי עם נציג בית הספר. הקורס אורך עד חצי שנה וכולל כל מה שקשור למנעולים החל מהכרת המבנה הטכני ועד לפריצת מנעולים והכנת/שכפול מפתחות. דרך אחרת היא להצטרף לחברה העוסקת בתחום זה כעוזר מנעולן וללמוד תוך כדי את התהליך. בכל מקרה ועל מנת לקבל אישור כמנעולן מוסמך ממשרד העבודה יש צורך כמובן באישור משטרה ועמידה בבחינות. אפשרויות העבודה כמנעולן הן מגוונות. ניתן לעבוד באחת החברות הגדולות בתחום, ניתן לעבוד כקבלן משנה של חברות אלו או אחרות, או כעצמאי. לכל אפשרות היתרונות והחסרונות שלה. אחד החסרונות לגבי מנעולן מתחיל שמעוניין להיות עצמאי זו ההשקעה הראשונית ברכב וציוד. על מנת להיות מנעולן עצמאי יש צורך ברכישת כלים שונים ומיוחדים המתאימים למנעולים שונים ואלו כלים יקרים מאד. ההמלצה שלנו היא כי לאחר הלימודים כדאי לעבוד כשכיר באחת החברות על מנת לקבל ניסיון ששום בית ספר לא יכול ללמד, כפי שקיים בכל מקצוע אחר. רק לאחר שצברתם ידע וניסיון כדאי להתחיל לחשוב על האפשרות להפוך לעצמאי. ועוד נושא חשוב – אמינות. הרוויחו פחות אך שימרו על אמינות והגינות. אחת הדרכים להשגת עבודה היא המלצות של לקוחות. ביצעת עבודה טובה, גבית מחיר הגיוני, הרווחת לקוחות חדשים.

השתחררתם מהשירות? סיימתם את הטיול הגדול? הגיע הזמן להתיישר ולהתחיל גם להתפרנס. מקצוע זה מתאים במיוחד למי שיש אוריינטציה טכנית ואוהב לעבוד ולעמול בעבודת כפיים. מה לעשות אבל סטטיסטית כל יום ישנם עשרות אם לא יותר פריצות לדירות, לעסקים ולמפעלים ומכאן שקיימת דרישה לא מעטה לשירותי מנעולן.

את המקצוע ניתן ללמוד בשתי דרכים עיקריות:
דרך אחת – באמצעות בתי ספר/קורסים בתחום זה. הדרישות הן בדרך כלל 10 שנות לימוד, תעודת יושר מהמשטרה וראיון אישי עם נציג בית הספר. הקורס אורך עד חצי שנה וכולל כל מה שקשור למנעולים החל מהכרת המבנה הטכני ועד לפריצת מנעולים והכנת/שכפול מפתחות.

דרך אחרת היא להצטרף לחברה העוסקת בתחום זה כעוזר מנעולן וללמוד תוך כדי את התהליך. בכל מקרה ועל מנת לקבל אישור כמנעולן מוסמך ממשרד העבודה יש צורך כמובן באישור משטרה ועמידה בבחינות.

אפשרויות העבודה כמנעולן הן מגוונות. ניתן לעבוד באחת החברות הגדולות בתחום, ניתן לעבוד כקבלן משנה של חברות אלו או אחרות, או כעצמאי. לכל אפשרות היתרונות והחסרונות שלה.

אחד החסרונות לגבי מנעולן מתחיל שמעוניין להיות עצמאי זו ההשקעה הראשונית ברכב וציוד. על מנת להיות מנעולן עצמאי יש צורך ברכישת כלים שונים ומיוחדים המתאימים למנעולים שונים ואלו כלים יקרים מאד. ההמלצה שלנו היא כי לאחר הלימודים כדאי לעבוד כשכיר באחת החברות על מנת לקבל ניסיון ששום בית ספר לא יכול ללמד, כפי שקיים בכל מקצוע אחר. רק לאחר שצברתם ידע וניסיון כדאי להתחיל לחשוב על האפשרות להפוך לעצמאי.

ועוד נושא חשוב – אמינות. הרוויחו פחות אך שימרו על אמינות והגינות. אחת הדרכים להשגת עבודה היא המלצות של לקוחות. ביצעת עבודה טובה, גבית מחיר הגיוני, הרווחת לקוחות חדשים.