הכשרה מקצועית

הכשרה מקצועית מושגת בעזרת קורסים פרטיים ומאפשרת לנצל את פיקדון החיילים המשוחררים. בנוסף קיימים גם קורסים להכשרה מקצועית שמפעיל משרד התמ"ת. מה מתאים לך?

תעודת מקצוע ניתנת לרכישה בבתי ספר רבים ומכללות על ידי קורסים במגוון רחב של תחומים. לידיעתך, קורסים והכשרות שבחלקם ניתן היום לממש את הפיקדון לחיילים משוחררים עוסקים בתחומים עוסקים גם בלימודי הייטק (קורס מנהלי רשתות, קורס פיתוח תוכנה). ישנן מכללות בבעלות ציבורית, חלקן בבעלות פרטית, חלק בפיקוח ממשלתי. תנאי הקבלה, המחירים לקורסים הינם שונים, ונקבעים על-פי מהות הקורס, רמתו ודרישת מוסד הלימודים. ברוב המקצועות בקטגוריה זו לא נדרשת תעודת בגרות מלאה כתנאי לקבלה. פרטים מדויקים יותר אפשר לברר בבתי-הספר השונים ובמקומות ההכשרה שבהם מתקיימים הלימודים.

קורסים במסגרת התמ"ת
בנוסף לכל המכללות, בהן ניתן לעבור קורסים כדי לרכוש הכשרה מקצועית במקצוע מסוים, גם משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה (תמ"ת) מפעיל באמצעות שירות התעסוקה קורסים לרכישת מקצוע הנקראים קורסי הכשרה מקצועית (לא רק לחיילים משוחררים). דורשי עבודה שנרשמו בלשכות בתעסוקה זכאים לקבל הכשרה מקצועית. הקורסים המקצועיים מיועדים לאנשים שאינם במסגרת עבודה כלשהי, ללא הגבלת גיל והם זכאים לקורס אחד בלבד, בהתאם לתנאי קבלה ובהתאם לקורסים שנפתחים. לידיעתכם, על פי חוק חיילים משוחררים, חייל משוחרר אשר עומד בקריטריונים (לעומת מי שאינו חייל משוחרר), יהיה זכאי לקדימות בקבלה בהכשרה מקצועית של משרד העבודה והרווחה ולפטור חלקי משכר הלימוד בתקופת ההכשרה. בנוסף, בשנה הראשונה לשחרורם זכאים חיילים משוחררים לדמי אבטלה חלקיים. הקורסים להכשרה מקצועית של התעשייה, המסחר והתעסוקה מתקיימים במרכזים של משרד העבודה ובבתי-ספר מקצועיים, בכל רחבי הארץ במקצועות כגון: בנין, רכב, מחשבים, אירוח, תחזוקה ועוד.

כיצד אפשר לקבל מידע על הקורסים להכשרה מקצועית?
מידע מפורט ומעודכן על קורסים ותאריכים אפשר לקבל אצל יועצי התעסוקה בלשכות התעסוקה ברחבי הארץ. כדאי לגשת ליועץ תעסוקה בלשכת התעסוקה הקרובה למקום מגוריך ולקבל את כל הפרטים.