טיול מאורגן לסין

הרבה חיילים הנמצאים שבועות ספורים לפני השחרור המיוחל כבר יודעים לומר לאן בדיוק יטיילו, ועבור חלק ניכר מהם היעד המועדף הוא סין.

מזל טוב על השחרור, תתחדשו. זו עומדת להיות התקופה הכיפית ועם זאת המבלבלת ביותר שתזכרו מחייכם הצעירים. הרבה חיילים הנמצאים שבועות ספורים לפני השחרור המיוחל כבר יודעים לומר לאן בדיוק יטיילו, ועבור חלק ניכר מהם היעד המועדף הוא סין.

סין
סין היא אחד המקומות האטרקטיביים ביותר עבור מטיילים, בשל המחירים הזולים שלה והנופים המגוונים שאין שניים להם בעולם. נתח הישראלים המטיילים בסין לא ענק, ועם זאת רובנו מכירים לפחות מכר אחד שטייל בסגנון מסוים, בין אם זה חצי שנה בתאילנד או טיולים מאורגנים לסין.

לפני שיוצאים למסע המהפנט הזה יש להיות מודעים תחילה לחוסר התקשורת שצפוי לכם. מטיילים רבים חוזרים מתוסכלים מהעניין שלא הצליחו לתקשר עם המקומיים ולבקש את הדברים הפשוטים ביותר: הכוונה לרחוב אחר, בית מלון קרוב ואפילו כוס מים. מפליא לדעת שבמדינה שחלק גדול מהכלכלה שלה מושתת על כספי המטיילים לא טורחים ללמוד אפילו לומר שלום באנגלית.

טיול מאורגן בסין
חשוב לדעת על סין שישנים אזורים מאוד לא בטוחים עבור מטיילים עצמאיים, בין אם זה מקומיים מוכי עוני או אתרי טבע מועדים לפורענות, כמו נהר בחבל היונאן שגבה קורבנות לא מעטים בעשור האחרון. לכן, האפשרות של טיול מאורגן לסין היא משהו שבהחלט כדאי לקחת בחשבון כשמתכננים את הטיול.

אפשרות זו תתאים במיוחד לאלו מאתנו שלא נהנים להיסחב עם עשרות ליטרים של ציוד על הגב ולגרור אותם ממלונית למלונית. עבור חלקנו חצי שנה זהו הזמן האידיאלי לשהות שם, ועבור הנותרים גם שבועיים יספיקו. הכול תלוי באילוצי עבודה, לימודים, ואיך שלא, באופי של כל אחד ואחד מאתנו.

סין גדולה כמעט כמו יבשת אירופה ולכן יש לתכנן בקפידה את הטיול הבא עליכם לטובה. במידה ובחרתם בטיול עצמאי ולא טיול מאורגן לסין, חשוב שכבר שבועות מראש תדעו לסמן במפה את המסלול שלכם, כי כפי שציינו, הגאולה לא תגיע מהמקומיים.

שאו עליכם מספר מפות עבור כל מחוז, ותנסו לנווט בין המקומות השונים עם השמות המסובכים, זה נראה מבלבל בהתחלה אבל אנשים הרבה פחות מוכשרים מכם כבר עשו זאת בהצלחה. מומלץ להיעזר בספרים כגון ´לונליפלנט´ ובאתרי מטיילים שונים ושם להחכים מחוות דעת המטיילים שכבר עשו זאת לפניכם.

אחרי שתתגברו על מכשול השפה תוכלו ליהנות מהרי געש, יערות, ערים גדולות לעומת כפרים, אזורים גדושי תנועה לעומת אזורים מדבריים.

לאחר שהחלטתם על העונה בה אתם רוצים לנסוע, תגיע הדילמה בין אם להמתין לדקה ה-90 כדי לרכוש כרטיס מוזל, או להזמין מראש ולדעת בראש שקט שיש לכם תאריך טיסה מיוחל. התחרותיות בין חברות התעופה השונות  תסייע לכם לקבל מחירים נהדרים, במיוחד בעונות החלשות יותר.

טיולים מאורגנים אמנם יקרים יותר למראית עין מלכתחילה, אך זכרו שהם טומנים בחובם את כל המחיר של הלינה והיעדים התיירותיים, לעומת טיול עצמאי בו בכל יום תבזבזו הרבה יותר ממה שתכננתם.