טיול להודו

חושבים לטעום את טעמה של הודו למרות שלא נותר לכם זמן לטיול ארוך? נסיעה לשבועיים או שלושה לגואה יכולה להיות דבר נפלא.

הודו היא מדינה ענקית, בת מספר שפות, המחולקת ל-23 מחוזות, הקטן והעשיר שבהם הוא גואה. גואה שוכנת בחופה המזרחי של הודו וידועה בחופיה הטרופיים והמדהימים.

כשעורכים טיול להודו מומלץ לעבור דרך גואה. כאשר טסים לגואה, כדאי לנחות במומביי. ישנן טיסות ישירות מישראל למומביי, טיסה של כ-7 שעות בלבד (טיסות המופעלות על ידי אלעל) או טיסות דרך אירופה אשר מאריכות את הדרך. את הנסיעה מתחילים כמובן במומביי, אפשר לנצל את הנחיתה במומביי ולהישאר יום או יומיים במומביי לטיול, אפשר לעשות את זה גם בסוף הטיול להודו.

טיול להודו - איך מגיעים לגואה?
אם לא הזמנתם כבר מהארץ כרטיס טיסה המשך ממומביי לגואה, אל דאגה, ניתן לעשות את זה בשדה התעופה. יש לנסוע משדה התעופה הבינלאומי בו תנחתו אל שדה התעופה הפנימי (ריקשה תיקח לכם בין 100 ל-200 רופי). בכל כמה שעות ישנה טיסה, תוכלו רק לבחור עם איזו חברת תעופה תרצו לטוס ובאיזו שעה.

הטיסה ממומביי לגואה אורכת כ-45 דקות ומגיעה לשדה התעופה של גואה (דאבולים) לא רחוק מהעיר פאנג´י, כ-50 קילומטר מאנג´ונה. אפשר שתתחילו את המסע לגואה בצפון רצועת החוף (באנג´ונה) וממנה תזרמו דרומה עד פאלולים.

איך מתניידים בגואה?
אורך רצועת החוף של גואה הוא כ-100 קילומטר. אם אתם יודעים לרכב על קטנוע (דגש על יודעים, כי לא ממש צריך רישיון נהיגה אבל כדאי לדעת לרכב), כדאי שתשכרו אחד כזה בתחילת הטיול (אפשר לכל זוג קטנוע אחד). גואה היא מקום נהדר ונוח מאוד להסתובב בו עם קטנוע.

טיול להודו - חופי אנג´ונה
אם בחרתם להתחיל מצפון רצועת החוף תוכלו ללון באנג´ונה ולצאת לטיולים קצרים לערים וחופים באזור. אחת הסיבות שאנג`ונה היא פופולארית בקרב מטיילים היא החוף הנהדר שלו, החולות הלבנים ועצי הקוקוס.

שוק הפשפשים של אנג´ונה
בכל יום רביעי יש את שוק הפשפשים של אנג`ונה. השוק הוא מרכזה של אנג`ונה ומקום מצוין הטוב ביותר לעריכת קניות. מגוון הסחורות המוצעות רחב מאוד הודות לרוכלים שמגיעים לשוק מכל רחבי הודו. מומלץ מאוד להגיע לשוק ולא לפספס.

טיול להודו - חוף פאלולים
אם אתם עושים את הטיול הזה עם קטנוע, תוכלו להשתמש בו כדי להגיע לפאלולים. חוף פאלולים הוא חוף מדהים, נחשב לחוף שקט מאוד ומיוחד שמומלץ ביותר להגיע אליו. החוף שוכן בדרום רצועת החוף של גואה. פאלולים הוא חוף ים ארוך ורחב, לכל אורכו יש מסעדות ומאחוריהן וביניהן בתי במבוק במגוון גדלים ומחירים. המחירים נקבעים על פי הקרבה לחוף.
מפאלולים תוכלו לקחת סירה ולהגיע גם לאי הפרפר הקרוב. הטיול כולל שעתיים בהם תוכלו בדרך לצפות בדולפינים מקפצים, לחנות בחוף הפרפר, לשחות במקום ולחזור לפאלולים. אי הפרפר הוא גן עדן: ים, שמיים, חוף עם עצי קוקוס, ביתנים קטנים על החוף.

יש בחוף את "הבית היהודי" ואם אתם נמצאים בסוף שבוע, כדאי לכם להצטרף לארוחת שבת עם כל הישראלים השוהים במקום.