מתכננים את הטיול הגדול אחרי הצבא?

רוב החיילים המשוחררים משרות חובה יוצאים לטיול תרמילים או אחר. אחד הנושא החשובים ביותר שיש לתת עליהם את הדעת הוא נושא ביטוח נסיעות. מאמר זה יסביר באופן מקצועי מה כדאי לעשות ואיזה סוג ביטוח הוא המתאים ביותר.

השחרור שלכם משירות חובה כבר ממש קרוב, ואפשר שלאחרונה אתם כבר השתחררתם במזל טוב אל האזרחות. אחרי שירות ארוך בצה"ל, ברור לכם שאתם רוצים לצאת להפסקה ארוכה מאד, וכמו צעירים רבים – לתכנן את הטיול הארוך שלכם בחו"ל. טיולי תרמילאים לחו"ל הפכו להיות נפוצים מאד בעשור האחרון, עם שפע של יעדים ברחבי העולם ממדינות דרום אמריקה, דרך המזרח הרחוק, עובר בהודו, דרך ניו זילנד ועד לאוסטרליה. מכיוון שטיולים אלו הם ארוכים יחסית (ולעתים אף נמשכים שנה שלמה), חשוב מאד לנקוט במספר צעדים, כאשר המרכזי שבהם הוא כמובן לדאוג לנושא של ביטוח נסיעות לחו"ל.

אז מה עושים לפני שטסים?
לפני שאתם טסים לטיול הארוך, דאגו לבצע את הדברים הבאים:
  1. בחרו ביטוח נסיעות לחו"ל – אולי הדבר החשוב ביותר מכל האחרים. יש להבין כי ביטוח נסיעות לחו"ל הוא רשת הביטחון שלכם. זכרו שמדובר על טיול ארוך, במדינה לא מוכרת, ולרוב גם במסלולים מאולתרים. יש לקחת בחשבון כי ביטוח נסיעות לחו"ל לתרמילאים שונה מהביטוח הרגיל. יש לרכוש ביטוח מתאים עם הרחבות – כך אתם תקבלו כיסוי גם לפציעות וחבלות מספורט אתגרי, אפשרות לכיסוי מלא עבור חילוץ מהים, האוויר או היבשה, כיסוי עבור מחלות נדירות, וכן אפשרות להארכה למספר חודשים או אפילו שנה שלמה. כל את כמובן, בנוסף על התנאים הרגילים של ביטוח נסיעות לחו"ל – כיסוי עבור אשפוז, ניתוחים, השתלות, וכיו"ב.
  2. קחו טלפונים של שגרירויות וקונסוליות – יש מקרים שבהם אתם עלולים למצוא את עצמכם במקומות בעייתיים בלשון המעטה, ולעתים אפילו להסתבך עם רשויות החוק במדינה, וכל זאת עקב אי הבנה. חשוב מאד לקחת אתכם רשימת טלפונים של השגרירויות ו/או הקונסוליות הישראליות בכל מקום שאליו אתם מטיילים. הטלפון השני שצריך לקחת, הוא של חברת הביטוח שסיפקה לכם ביטוח נסיעות לחו"ל, שכן בכל מקרה חירום היא תוכל לסייע לכם.
  3. תכננו לעצמכם מסלול – נכון שחלק מהכיף בטיול הארוך הוא להיות ספונטניים, ולעתים אפילו להמשיך את הטיול ליעד חדש לחלוטין. עם זאת, רצוי לקבוע קו כללי לטיול שלכם, וגם לחפש מידע על המסלולים. כך אתם תוכלו לתכנן טיול שמתאים לרמת הקושי שלכם, ויהיה מאתגר יתר על המידה, או קל ומשעמם. כמובן שיש עדיין מקום רב למסלולים חדשים.
  4. טיילו עם אנשים נוספים – גם אם לא מצאתם חבר טוב לטייל איתו, נסו לחפש דרך האינטרנט ישראלים נוספים שמטיילם באזורים שאליהם אתם מתכננים לטוס. חשוב לטייל ביחד, בפרט באזורים שאינם מיושבים כמעט, שכן אדם נוסף יוכל לתת סיוע במצבים קריטיים, מה גם שמדובר על חוויה הרבה יותר נעימה.
והעיקר - ליהנות!
מעבר לכך שחשוב לחתום על פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, לחפש מידע, ולהיות עם כל הטלפונים החשובים, צריך לזכור שהטיול שלכם צריך להיות קודם כל מהנה. טוסו למקומות שתמיד רציתם לטייל בהם, פגשו אנשים מכל העולם, ותצברו לא מעט חוויות לספר עליהן כשתחזרו.