לטייל במזרח אחרי השחרור - עצמאי או מאורגן

אחד היעדים הפופולאריים לטיול הגדול אחרי פשוט המדים והיציאה לאזרחות הוא המזרח הרחוק. יעדי הודו ונפאל, תאילנד וסין מצוינים לחגוג את המעבר מהמסגרת הקפדנית לאזרחות, לראות עולם ולהתחיל לגבש כיוון לגבי מה תרצו להיות כשתהיו גדולים.

יש כאלו הטסים לתקופה ארוכה ועם כרטיס טיסה הלוך בלבד בעוד שאחרים מצוידים עם כרטיס חזרה מוגדר ותכניות לימודים או עבודה לאחר השיבה לארץ. לצד האפשרות לטייל עצמאית בחו"ל עם חברים מהארץ או כאלה שפוגשים במקום, יש חיילים משוחררים הבוחרים להצטרף לטיול מאורגן ייעודי לצעירים או לתכנן מסלול מותאם אישית עם יועץ צמוד. להלן האפשרויות ליציאה מהנה לאחד מיעדי המזרח המרתקים:

לטייל עצמאית במזרח
למי שמחליט לצאת לטיול עצמאית סולו או עם חברים כדאי לתכנן את המסלול בצורה הגיונית שיאפשר לכם שהות ארוכה יותר במקומות בהם עלויות המחיה נמוכות יחסית ולא לוותר על מקומות יקרים יותר לתקופה מוגבלת בהתאם לתקציב. הודו מציעה הרים מושלגים, מדבריות וחופים טרופיים לצד ערים המציגות מסורת ואתרים מרתקים. בנפאל תוכלו לבקר בפארקים לאומיים מרשימים ביופיים ומקדשים ייחודיים ובתאילנד תוכלו לשכב תחת עצי קוקוס בחופים רחבים אל מול נוף שליו וכחול. התרבויות אליהן תיחשפו בטיול עשירות, הנופים פראיים, ציוריים וטרופיים והגיוון אינסופי.

כדאי לקרוא חומר רקע על כל מקום ומקום ולהתייעץ עם חברים שכבר טיילו לגבי המקומות שכדאי לבקר בהם וכאלה שאפשר לוותר. תוכלו לגלוש בפורומים של טיולים למזרח, להתייעץ עם גולשים לגבי בחירת המקומות ולבקש טיפים לגבי הפרטים הקטנים שמרכיבים את הטיול. החל מהתייעצות לגבי חודשים מתאימים לכל יעד בהתאם לאקלים במקום, הוסטלים מומלצים ועד אמצעי התחבורה הכדאיים ביותר. חשוב להסדיר מראש את כל העניינים הלוגיסטיים כמו חיסונים חודשיים מראש וביטוח נסיעות לא ברגע האחרון שחיוני ללא קשר למשך הטיול. עצה קטנה לדרך- בטיול עצמאי הכולל נסיעות מרובות הצטיידו בתרמיל גדול במידה אבל אין צורך שיכיל את כל הקולקציה שלכם מהבית כי סחיבתו לאורך כל הטיול ופריקתו תהיה ריאלית אם תארזו אתכם את הציוד המינימאלי ההכרחי.

להצטרף לטיול מאורגן למזרח
במידה והחלטתם לצאת סולו לטיול או עם חבר ולא תרצו להתחיל לתכנן מאפס את המסלול ולהיות לבד במקומות עם שפה ותרבות זרה, תוכלו להצטרף לטיול מאורגן לאחד מהיעדים. תוכלו לבחור בטיולים לתאילנד, הודו ונפאל, טיולים מאורגנים לסין ייעודיים לצעירים. כך תוכלו ליהנות מחברת מטיילים בני גילכם עם תחומי עניין משותפים ואטרקציות ובילויים מלאי אדרנלין. מסלולי הטיולים מלאים פעילויות ואתרים מהמפורסמים בעולם שאסור לפספס. לוחות הזמנים מתוזמנים היטב ומאפשרים לכם מינימום דאגות ואחריות ומקסימום פניות להנאה נטו. כדי למקסם את סיכויי ההנאה מהטיול חשוב שתבחרו מסלול טיול שמציעה חברת תיירות מוכרת ועדיף כזו המתמחה בארגון טיולים מאורגנים. כדאי לוודא מראש מה טווחי גילאי המטיילים שכבר נרשמו לטיול ולוודא כי קיימת כמות נרשמים מינימאלית וכי היציאה בטוחה. במידה והינכם מוגבלים מבחינת התקציב, וודאו מראש כי הטיול כולל ימים מלאים כך שתוכלו לדעת מראש את העלות הכוללת של הטיול מבלי הפתעות מיוחדות.

במידה ואינכם מעוניינים להצטרף לקבוצת מטיילים ולהיות אדונים לעצמכם במזרח, תוכלו להגיע לפגישת ייעוץ בחברת תיירות המציעה טיול מאורגן עצמאי. נציג מטעם החברה יוכל לבנות יחד אתכם את מסלול הטיול בדיוק בהתאם לצרכים ולרצון ולהזמין עבורכם את הטיסות, בתי המלון וכל פרט אחר שתרצו להזמין לפני היציאה. כך תוכלו ליהנות ממסלול מתוכנן היטב ועדיין להתקדם בקצב משלכם במהלך הטיול ועם מינימום מגבלות שאינן תלויות בכם.