מה כדאי ללמוד

לימודים הם אינם חובה, במיוחד היום- בעידן ההייטק, בעולם שבו נדמה כי יש, לכאורה, כל כך הרבה הזדמנויות גם לאנשים ללא השכלה פורמלית.

לימודים הם אינם חובה, במיוחד היום- בעידן ההייטק, בעולם שבו נדמה כי יש, לכאורה, כל כך הרבה הזדמנויות גם לאנשים ללא השכלה פורמלית.

למרות שנראה כי האפשרויות להצלחה ושגשוג בקריירה כבר אינן מבוססות רק על השכלה גבוהה, אי אפשר לבטל את גודל התרומה שלה להצלחה הן מבחינת קריירה והן ברמה האישית. התחרות במשק גבוהה, יש הרבה אנשים מוכשרים ומוצלחים וכל יתרון שאדם יוכל לסגל לעצמו יהווה עבורו כלי משמעותי, לכן הדרך הנכונה להסתכל על לימודים אקדמיים תהיה כהשקעה לטווח ארוך, בנייה של בסיס מוצק ויצירה של ארסנל כלים שישמש אותנו למשך שארית החיים.

הבחירה של מסלול הלימודים היא לא תמיד פשוטה, במיוחד כשמדובר על חבר´ה צעירים שרק סיימו צבא ולכל היותר חזרו מהטיול הארוך בחו"ל. עוד לא ממש מבינים עד כמה האפשרויות רבות ומה משמעותה של כל אפשרות. מה אני אוהב, מה מעניין אותי, במה אני אוכל להצליח ולהביע את כל הכישורים שלי?

ללכת עם הלב
לימודים, מעבר להקניית מקצוע, כלים והכשרה צריכים להיות גם מהנים. אחרי הכל, מדובר על שלוש שנים של השקעה לא מבוטלת, כסף והרבה זמן. אין סיבה שנעביר אותם בהעדר הנאה. חשוב לזכור שקרוב לוודאי שנעסוק באותו תחום שאותו למדנו, כך שאם הלימודים לא יהיו מהנים- מה זה יגיד על המשך החיים המקצועיים שלנו?

מסלולי הלימוד הם שונים ומגוונים כאשר בין מבחר האפשרויות הרחב עומדות אפשרויות כמו לימודי הנדסה, לימודי חינוך, לימודי תקשורת, לימודי טיפול, אמנות, רוח, מדעים מדוייקים והרשימה עוד ארוכה. לפני בחירת מסלול הלימוד אדם צריך לשאול את עצמו לאן מושך אותו ליבו. פעמים רבות אנחנו עושים בחירות בהתאם למה שנראה לנו נכון, בהתאם למה שיש לו ביקוש בשוק באותו רגע ובהתאם למה שהסביבה דוחפת אותו אליו. במקרים רבים אין הלימה בין כל אלה לבין רצונות הלב- מה שהופך את ההחלטות הללו להרבה פחות מתאימות עבורינו.

למי שאנשים מעניינים אותו
אחד ממסלולי הלימוד המעניינים יותר אלה הם לימודי תקשורת שמהווים מסלול לימוד אטרקטיבי ומבוקש במיוחד, ולא בכדי. לימודי תקשורת מיועדים לאנשים שמתעניינים באנשים וזאת מאחר ומסלול לימודי תקשורת מבצע מחקר מעמיק בכל מה שנוגע לסוגי התקשורת השונים- החל מתקשורת בין אישית, דרך תקשורת המונית, סוגי המדיה השונים, תעמולה, שכנוע ועוד.

לימודי תקשורת הינם לימודים של שלוש שנים כשבסיומם מתקבלת תעודת תואר ראשון. למעוניינים, ניתן יהיה להוסיף שנת לימוד נוספת של לימודי הוראה ולקבל גם רשיון הוראה בתחום התקשורת.

במסגרת הלימודים עצמם יתבצע שילוב של לימודי תיאוריה ומודלים ולימודים מעשיים שבהם הסטודנטים יוכלו לקבל טעימה של הפרקטיקה. בין אם מדובר על תחומי הפרסום, יחסי הציבור, עיתונאות, דוברות או כל תחום תקשורת אחר.

בוגרי מסלול הלימוד יוצאים מצויידים לשוק העבודה ונהנים מביקוש נרחב במגזר הפרטי והציבורי, כאשר כאמור- מסלול הוראה גם הוא מסלול פתוח שעומד לרשותם של הבוגרים.