תהליך חיפוש עבודה למשתחררים

חיפוש עבודה אינו תהליך פשוט, בין אם אתם בעלי ניסיון וותק ובין אם אתם חבר'ה צעירים אחרי צבא או במהלך לימודים. הכתבה הבאה תעזור לכם בתהליך חיפוש עבודה.

תהליך חיפוש עבודה למשתחררים אינו נחשב לתהליך פשוט ולפעמים אפילו לוקח זמן, אך עם ההכוונה הנכונה והכלים הנכונים, כל אחד יכול לחפש עבודה ולהרחיב את החיפוש למקומות אחרים. כיום ניתן למצוא מודעות דרושים במקומות רבים – לוחות דרושים באינטרנט, רשתות חברתיות, עיתונים ועוד. כמשתחררים, מומלץ כי קודם תחפשו מודעות דרושים חיילים משוחררים, וכך תגדילו את סיכוייכם למציאת עבודה בהקדם. כחיילים משוחררים, עומדות לרשותכם לא מעט אפשרויות עבודה. במידה ולא תחפצו בהקמת עסק מהבית, תוכלו לחפש עבודה בחו"ל ולשלב אותה יחד עם טיול אחרי צבא, תוכלו לחפש עבודה מועדפת בכך לזכות במענק נוסף, או עבודה באילת, תוכלו גם לחפש עבודה ללא ניסיון המתאימה למשתחררים וכדומה.

תהליך חיפוש עבודה למשתחררים בלוחות דרושים
אחת הדרכים הפופולאריות ביותר כיום לחיפוש עבודה היא פנייה ללוח דרושים באינטרנט. קיימים אתרים רבים המרכזים משרות רבות בכל המקצועות והתפקידים, עם או בלי ניסיון, לחיילים משוחררים או לפנסיונרים ומה לא. לוחות הדרושים אף מציעים לנו, מחפשי העבודה, מאמרים וטיפים מקצועיים כיצד לכתוב קורות חיים בצורה נכונה, כיצד לעבור בהצלחה ראיון עבודה ועוד.

תהליך חיפוש עבודה למשתחררים דרך עיתונים
כן, כן, העיתונים עדיין לא נעלמו והדפוס עדיין חי וקיים ולכן תמצאו גם מודעות דרושים בעיתונים השונים. בעיתונים המרכזיים כגון ידיעות אחרונות ומעריב תמצאו מודעות דרושים בימי שלישי ושישי ועיתון כמו ישראל היום תוכלו למצוא כל יום, אם כי המאגר בו יותר מצומצם. בכל אופן, לא היינו ממליצים לכם לזלזל בעיתונים, למרות שתקציבי הפרסום למודעות דרושים לעיתונים ירד. לכו תדעו, אולי העבודה הבאה שלכם מחכה לכם דווקא באחד מהעיתונים הללו.

תהליך חיפוש עבודה למשתחררים באמצעות רשתות חברתיות
הרשתות החברתיות הפכו לתופעה של ממש. למעשה, לא רק שהן הפכו לתופעה, אלא שאנו גולשים אליהן לפחות פעם ביותר. כיום קיימות מספר רשתות חברתיות, כאשר הפופאלריות ביותר בארץ הן פייסבוק, טוויטר ולינקדאין. כל רשת חברתית היא בעלת אופי שונה, אך דרך כולן תוכלו למצוא עבודה. בפייסבוק ולינקדאין מומלץ לעלות קורות חיים עדכנים ובטוויטר לרשום תקציר על חייכם וניסיונכם האישי באזור הביוגרפיה. חשוב לציין כי לינקדאין משמשת כרשת חברתית עסקית, שבה ניתן לעלות קורות חיים בצורה רצינית, ממש כאילו שאתם שולחים לחברת גיוס או השמה. נוסף לכך, תוכלו לבקש מקולגות לשעבר להמליץ עליכם. עוד דבר שחשוב לדעת הוא שכיום חברות גיוס והשמה וגם חברות מן השורה עושות שימוש מסיבי בחיפוש אחר מועמדים מתאימים. כך שאם אתם מעוניינים למצוא עבודה דרך הרשתות החברתיות, תדאגו כי הפרופיל האישי שלכם יהיה מכובד וכן חפשו את אותם מגייסים ומגייסות.

תהליך חיפוש עבודה למשתחררים דרך חברים ומשפחה
אחת מהדרכים שפופולאריות גם היא, היא חיפוש עבודה באמצעות חברים ומשפחה. אין כמו מתן עזרה מחברים ומשפחה – אלו האנשים הקרובים לכם ביותר אשר מעוניינים בהצלחתכם האישית ולכן ברגע שישמעו על עבודה מתאימה, בוודאי ימליצו עליכם כמועמדים מתאימים.

לסיכום, כחיילים משוחררים עומדות לרשותכם מספר דרכים למציאת עבודה לחיילים משוחררים. נצלו את כל אחת מהדרכים הללו וכך תמצאו עבודה במהירות.