איך להשתלב בעולם ההייטק

לכן, אם קבלת עבודה בתחום ההייטק היא אכן המטרה העיקרית שלכם לאחר השחרור מהשירות הצבאי, כדאי לכם קודם כל לבחור במסלול לימודי הייטק באחד המוסדות להשכלה גבוהה בארץ. עם זאת, לאחר שבחרתם בקריירה בהייטק, התואר או התעודה הם רק חצי מהמשוואה שעליכם להשלים כדי להשיג עבודה טובה בתחום.

בתחום ההייטק התפקידים יכולים להיות במספר תחומים, כמו למשל, מדעי המחשב, מסחר אלקטרוני, ניהול מערכות מידע, הנדסת תוכנה, תקשורת וניהול ועוד. תעודות השכלה בתחומים אלה יכולות לעזור לכם להשיג משרות ברמת הכניסה לתחום ההייטק בתחומים שבהם נדרש ניסיון מועט מאד. בהמשך הדרך תוכלו להמשיך ללימודים גבוהים יותר גם תוך כדי העבודה ולפתח מיומנויות וכישורים חדשים. התחומים שבהם כדאי לכם להתמקד בעת לימודי הייטק כוללים בין השאר: פיתוחי אינטרנט, תכנות, רישות, מיומנויות אפליקציה וניהול ופיתוח מסד נתונים.

בין המשרות הטובות ביותר ברמת כניסה לתחום ההייטק נמצאים תחומים שעוסקים במסד נתונים כמו, ניהול מסד נתונים, פיתוח מסד נתונים וכיוצא באלה. שליטה בתוכנות כמו ה-Oracle, יכולה לתת לכם מיומנות חשובה שנדרשת בעת הכניסה לעבודה בתחום ההייטק. זאת משום שמערכות רבות נמצאות בתקופת מעבר מהמערכות הישנות למערכות החדישות והמודרניות יותר.

גם אם מוצע לכם שכר נמוך יותר ממה שציפיתם, כדאי לנצל את ההזדמנות ולהרוויח את דריסת הרגל הראשונה שלכם בתחום ההייטק. אל תפסלו גם עבודה במשרד ממשלתי לשם צבירת ניסיון בתחום ההייטק לפי בחירתכם.

כמו כניסה לתחומי עבודה אחרים, גם בתחום ההייטק עליכם לחשוב על הכישורים, ההכשרה והיכולת שלכם בהתייחס לעבודה אליה אתם רוצים להגיע. כשאתם מחפשים עבודה מומלץ מאד להשקיע בהתאמה של קורות החיים שלכם לתפקיד המוצע ולעשות שיעורי בית ולהכיר את החברה שבה אתם רוצים לעבוד. השתמשו בידע זה כדי ללכוד את תשומת ליבו של המעסיק. אל תשכחו שבינתיים, כמשוחררים טריים מהצבא, יהיה עליכם להיות מוכנים לעבוד בתפקיד שאולי לא יביא לביטוי את מלוא הכישורים שלכם, אבל ייתן לכם דריסת רגל בהייטק ויאפשר לכם לצבור ניסיון עבודה בתחום.