טיפים למציאת עבודה לאחר השחרור

חיילים שהשתחררו זה עתה מהצבא מחפשים הצעות עבודה למספר מטרות כמו: מימון טיול ארוך בחו"ל, מימון פסיכומטרי, מכינות, לימודים אקדמאיים, קורסים למיניהם (ברמנים למשל) או פשוט רצון להתחיל להשתלב בעולם העבודה כדי להיות עצמאיים מבחינה כספית.

לפני שתתחילו לבדוק הצעות עבודה שונות , להלן מספר טיפים למציאת עבודה:

ראשית, כדאי לבדוק את כל נושא העבודה המועדפת. העבודות שנחשבות כמועדפות ומקנות תשלום של מענק שניתן על ידי הביטוח הלאומי נמצאות בתחומים הבאים: בתי מלון, אתרי בנייה, חקלאות ובתי אריזה, מפעלי תעשייה, בתי מלאכה, תחנות דלק, טיפול בבעלי מוגבלויות. עם זאת, תפקיד פקידותי בתחומים אלה לא יקנה לכם זכות לקבלת המענק. את המענק מקבלים רק בתום התקופה ולכן חשוב לא להפסיק באמצע, כי אז תישארו עם משכורת בסיס ללא התגמול המבוקש.

לפני שאתם מתחילים לחפש הצעות עבודה, מומלץ להתעדכן באשר לסכום המענק, לזכאים למענק ולתקופת העבודה שצריך להשלים. אפשר למצוא מידע רב בנושא באתר הביטוח הלאומי ויחידות להכוונת חיילים משוחררים.
לתשומת לבכם, יש הממליצים לא לחפש עבודה רק בתחום העבודה המועדפת בעיקר אם סוג זה של עיסוק ממש לא מתאים לכם. לפעמים חשוב יותר לבחור במשרה שמתאימה לשאיפות שלכם ולכישורים שלכם ושעשויה להוביל אתכם גם בכיוון של הקריירה בה תוכלו להתפתח בעתיד, מאשר לבחור רק בעבודה שמוגדרת כעבודה מועדפת. זוהי הזדמנות מצוינת להתברג לתוך חברה ותחום שמעניין אותך וייתן לכם יתרון עתידי.

כתיבת קורות החיים (הן הסגנון והן הצורה) חשובים מאד. קיים היום מידע רב שידריך אתכם כיצד להכין קורות חיים שיעבור את הסף הראשוני של המיון, ויובילו אתכם לראיון העבודה הנכסף. זכרו שזהו הדבר הראשון אותו רואים המראיינים, ויש להתאים אותו למקום המבוקש ולהדגיש את המיומנויות המתאימות. מומלץ לצרף גם מכתב מקדים שייתן רקע למי אתם ומה אתם מחפשים.

היום, כאשר מועמדים רבים פונים למשרה אחת, כדאי לכם לבדל את עצמכם משאר המועמדים. תוכלו לעשות זאת על ידי מיתוג של עצמכם. נסו להדגיש בקורות החיים שלכם את המיומנויות והכישורים שיתפסו את עיניהם של המעסיקים ויעלו את המסמך שלכם לראש הרשימה, ובהתאם לאופי המקום.

בעידן האינטרנט המעסיקים עשויים לחפש אתכם גם באינטרנט. לכן, כדאי לדאוג לכך שהפייסבוק שלכם, למשל, לא יכיל "חומר מרשיע". לכן, מומלץ למחוק את כל מה שנראה לכם כעלול להזיק או לגרום לכך שהמעסיק יתרשם מכם באופן שלילי כלשהו.