לימודי סינית

בעשור האחרון סין הפכה למרכז תעשייתי מרכזי המושך אליו תעשיות קלות ככבדות מכל העולם ורוב המוצרים שאנו משתמשים בהם מיוצרים בסין.

סינית היא השפה המדוברת ביותר בעולם. השפה הסינית, בניגוד לשפות המוכרות, היא שפה שהתפתחה במשך אלפי שנים ומכאן שהיא עשירה בדימויים ובמבנה השפה שלא לדבר על הכתב הסיני המורכב מאלפי ציורים כאשר כל ציור וציור או חיבור בין ציור זה או אחר מביע מונח כזה או אחר. אחת הבעיות של בעלי העסקים בסין היא השפה. חוסר הבנת השפה, דקויות ומשמעות כל משפט ומשפט עלול ואף גורם לי הבנה ופעמים לא מועטות לביטול עסקאות כאשר בעצם שני הצדדים רוצים בעסקה, אך חוסר התקשורת גורם להתפוצצות העסקה.

לימודי סינית ויתרונותיהם
לימוד השפה הסינית הוא אמנם לא פשוט. ניתן אף ללמוד את השפה בסין עצמה כאשר האוניברסיטאות בסין מקבלות תלמידים זרים מכל העולם ללימודי השפה. כמו כן, קיימים בסין בתי ספר רבים ללימודי רפואה אלטרנטיבית למיניה ותוך כדי לומדים גם את השפה. חלק מלימודי השפה כוללים את המאפיינים הייחודיים של התרבות הסינית והתרבות העסקית וכן היבטים שונים של השפה הסינית, כולל היסטוריה וגיאוגרפיה. השותף הסיני יעריך מאוד את יוזמתכם בנושא. אם אתם דוברים סינית בסיסית תוערכו מאוד על מאמצכם, וכן יוזמתכם העסקית בסין תתקבל באופן רציני הרבה יותר.

כדוגמא נציין כי לכרטיסי ביקור יש משמעות חברתית רבה. בסין כל איש עסקים המכבד את עצמו מצופה לשאת אותם עמו לכל מפגש עסקי וגם למפגש חברתי. קיבלתם כרטיס ביקור? אל תניחו אותו מיד בכיס, אלא עיינו בו מעט וזאת כחלק מהטקס הסיני שבו מנהג זה מראה על התעניינות בנותן הכרטיס. כמובן שבמקרה של קבלת כרטיס ביקור עליכם גם לתת לאיש העסקים הסיני את כרטיס הביקור שלכם. החלפת הכרטיסים היא טקס מכובד מאד בתרבות הסינית. אחת הסיבות ללימודי סינית היא האפשרות לשמש כמתורגמן לחברות זרות הפועלות בסין. מקצוע זה מקנה משכורות גבוהות למתורגמן, נסיעות רבות לחלקי סין ולא פחות חשוב אם לא יותר התחככות עם בעלי עסקים ולימוד שיטות המסחר הנהוגות בסין.

מעבר לכל הנאמר למעלה, לסין תרבות עתיקת יומין וכדאי מאד ללמוד אותה. לפי כל התחזיות סין עומדת להיות בעשור הבא המעצמה הכלכלית מס אחת וטביעת האצבע שלה תהייה ניכרת בכל מקום. כדאי מאד שנהיה מוכנים לקראת עשור זה.