לימודי אמנות

סיום השירות הצבאי, עבור מרבית האנשים, הוא מעין שלב לקבלת החלטות ובחירת המסלול בו תצעדו במהלך השנים הקרובות. החלטה חשובה נוגעת למסלול הלימודים בו תבחרו.

לימודי אומנות יפתחו בפניכם שערים רבים
סיום השירות הצבאי, עבור מרבית האנשים, הוא מעין שלב לקבלת החלטות ובחירת המסלול בו תצעדו במהלך השנים הקרובות. אחת ההחלטות המורכבות שפוגשים בנקודה זו, נוגעת למסלול הלימודים בו תבחרו. אז הפעם – כל מה שכדאי לדעת על לימודי אומנות.

מדוע לפנות דווקא ללימודי אומנות?
לימודי אומנות מאפשרים מפגש מרתק ומעשיר עם מגוון תחומי אומנות שונים, המלווים את האדם משחר ההיסטוריה. בזכות לימודי אומנות זוכים הסטודנטים לא רק להעשיר את יכולתם בתחום, כי אם מצליחים לפתח לעצמם אמירה אומנותית ייחודית ועצמאית משלהם. במהלך לימודי אומנות רוכשים הסטודנטים לעצמם כלים חדשים לביטוי אומנותי, כלים לביקורת והערכה של יצירות אומנות, וחשוב מכל – זוכים להנאה ולהתנסות בתחום הקרוב אל ליבם. אם בעבר נחשבו לימודי אומנות ללימודים שאינם מעשיים במיוחד, הרי שכיום פונים יותר ויותר סטודנטים אל תחום זה, מתוך רצון אמיתי להתפתח ולעסוק בתחום באופן מקצועי. בנוסף, התדמית של לימודי אומנות השתנתה בצורה משמעותית בשנים האחרונות, זאת נוכח העלייה בחשיבותה של תרבות הפנאי, וההבנה כי אנשים צריכים לפעול בראש ובראשונה על פי נטיות ליבם ולא רק על פי השכל הקר. לימודי אומנות אפשריים הן כתואר עיקרי והן כחלק מתואר דו חוגי, במסגרתו ניתן לשלב לימודי אומנות יחד עם לימודי מדעי החברה, מנהל עסקים, כלכלה וכו´.

לימודי אומנות בתוספת תעודת הוראה - השילוב המושלם
משך לימודי אומנות משתנה בהתאם למסלול ההתמחות, אולם רוב המסלולים מאפשרים גם קבלת תעודת הוראה בסופם, מה שמאפשר לבוגרי לימודי אומנות להשתלב בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים, בחינוך הפורמאלי או בחינוך הא-פורמאלי כמורים לאומנות. בוגרי לימודי אומנות יוכלו להעביר לתלמידיהם את העונג שבאומנות, את חשיבותה לחיים ואת המיקום המרכזי שהיא תופסת בתרבות של כולנו, כמו גם לאפשר להם התנסויות מעשיות רבות בתחומי האומנות כולם. לימודי אומנות, הכוללים תעודת הוראה, מתמקדים ביכולות הנדרשות למורים בתחום האומנות ומספקים לסטודנטים את הידע הנדרש בנושא חינוך, התנהגות כיתה, ניווט הלך הרוח בכיתה, התמודדות עם תלמידים, פיתוח תקשורת בין אישית, סוציולוגיה של החינוך ועוד. סטודנטים המעוניינים בכך יכולים לשלב לימודי אומנות יחד עם לימודי חינוך מיוחד, ולעבוד בהמשך הדרך כמורים לחינוך מיוחד המתמחים בתחומי האומנות. במהלך לימודי הוראת אומנות זוכים הסטודנטים גם להתנסות מעשית רבה בדמות תצפיות על שיעורים ועמידה מול כיתה. מלבד תעודת הוראה, יכולים בוגרי לימודי אומנות להשתלב במגוון מקצועות נוספים. החל מהאפשרות המובנת מאליה לעסוק באומנות באופן מקצועי, הרי שבוגרי לימודי אומנות יכולים להשתלב גם בתחום הקולנוע, התיאטרון והטלוויזיה בארץ, לעבוד כאנשי תפאורה, להדריך במוזיאון או לעבוד כאוצרים, או להמשיך וללמוד עיצוב על מנת לעסוק בתחום זה.

מה כוללים לימודי אומנות ?
עולם האומנות הוא עולם רחב ומרגש, אליו מתווספים כל הזמן תחומי יצירה ועשייה נוספים. תוכנית הלימודים של לימודי אומנות היא עשירה ומרתקת במיוחד, במסגרתה זוכים הסטודנטים לקורסים תיאורטיים ומעשיים הפורשים בפניהם את האומנות על כל גווניה. דוגמאות לנושאים עיוניים הנלמדים בעת לימודי אומנות הם אומנות עתיקה ואומנות עכשווית, אומנות של ימי הביניים ושל העת החדשה, זרמים באומנות ורבים אחרים. בפן המעשי של לימודי אומנות מתנסים הסטודנטים במגוון רחב במיוחד של טכניקות אומנות, כולל כאלה שלא היו מוכרות להם עד לתחילת הלימודים. חלק מהסדנאות האלה כוללות התנסות בציור, פיסול ורישום, אומנות דיגיטלית, קרמיקה וידאו ארט, אומנות בין תחומית ואפילו צילום. במהלך לימודי אומנות זוכים הסטודנטים גם למפגשים עם אמנים מקצועיים, חוקרים, מבקרי אומנות, אוצרי מוזיאונים ובעלי מקצוע נוספים מהתחום. גולת הכותרת של לימודי אומנות הן התערוכות, בהן לוקחים חלק הסטודנטים בעת לימודי התואר ועם סיומם. תערוכות אלה פתוחות לקהל הרחב וזוכות להצלחה רבה ולביקורות נלהבות (גם בעיתונות המקצועית).