לימודי סיעוד

האופי התובעני לחיינו, שהגיע יד ביד עם המודרניזציה בעשורים האחרונים, גורם לכולנו להיות הרבה יותר חולים במישור הנפשי ובמישור הפיזי.

האופי התובעני לחיינו, שהגיע יד ביד עם המודרניזציה בעשורים האחרונים, גורם לכולנו להיות הרבה יותר חולים במישור הנפשי ובמישור הפיזי. בגלל סיבה זו בדיוק רלוונטי היום לעסוק במקצועות סיעוד הרבה יותר מאשר בעבר. בין המקצועות נוכל למצוא בעלי תפקידים שכנראה טיפלו בנו או בקרובים אלינו יותר מפעם בחיינו, בהם פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, אחיות ועוד. עם השחרור שואלים את עצמם חיילים רבים לטובת איזה מסלול לימודים ישתמשו בפיקדון שלהם, ולמעשה מה טומן בחובו העתיד הקרוב עבורם. זה יכול להיות תחילת לימודים, טיול, עבודה שלפני הטיול וכו´.


לימודי סיעוד לחיילים משוחררים
רבים החיילים שמוצאים עצמם מעוניינים ללמוד סיעוד, ומתרוצצים עוד לפי השחרור בין יועצים אקדמיים, מכללות, אוניברסיטאות, מכוני פסיכומטרי וכו´. הסיבה העיקרית היא פשוטה: עבור אנשים מסוימים התחושה של לעזור לנזקקים בכל מיני רמות שונות שווה הרבה יותר משכר גבוה במקצועות ריאליים יותר. אותם אנשים יעדיפו את חיי השטח היחסיים שטומנים בחובם מקצועות סיעוד שונים, לדוגמא לבצע טיפול סיעודי במספר חולים שונים בבתיהם בהתאם לתפקיד. הלימודים הרלוונטיים אמורים להתחלק, בכלליות, לכמה תחומי עניין: סיעוד – תואר ראשון, אקדמאים בעלי תואר אחר המעוניינים להסב מקצועם למקצועות סיעוד, והשלמה לתעודה עבור חובשים צבאיים או עולים מארצות זרות. סיעוד לא זוכה לתנאי קבלה מיוחדים בהשוואה לתארים אחרים, וגם בשביל ללמוד מקצוע זה תאלצו לעבור בחינה פסיכומטרית, בעוד תנאי הסף ישתנו בין המכללות השונות או האוניברסיטאות. תנאי ההתאמה מורכבים מציון הבגרות שלכם, ציון הפסיכומטרי ותפוסת הסטודנטים נכון לאותה שנה. מסלולי הלימודים השונים יקנו לכם רקע בתחומים מגוונים, כגון כימיה, תקשורת, פיזיקה ועוד, ובמקביל תרכשו ידע מקצועי במכשירים שונים, תדעו לתת עזרה ראשונה לכל אחד ובכל תנאי. תכניות הלימודים המגוונות יעזרו לכם להפוך לאנשי סיעוד בעלי ידע רחב וכלים מקצועיים, שיוכלו לטפל בחולים גם במישור הפסיכולוגי ולדעת לשמור על רוגע במצבי לחץ. את הלימודים הנ"ל אפשר למצוא כמעט בכל מכללה ואוניברסיטה בארצנו, ורק לאחרונה נפתחה האפשרות ללמוד גם ללא צורך בבחינה פסיכומטרית, זה מתרחש במכללת עמק יזרעאל שבצפון.

החיילים המשוחררים ביניכם שמביעים עניין בלימודי סיעוד יצטרכו לעמוד בשלוש עד ארבע שנים של לימודים אינטנסיביים, זאת ועוד קיים הצורך במעבר מוצלח של בחינה ממשלתית מטעם משרד הבריאות. אחרי קבלת התעודה האמורה, או התואר הראשון, תוכלו לבחור במסלול התמחות בהתאם למקום בו תרצו לעבוד. זה יכול להיות חדר ניתוח, חדר יולדות, מחלקת טיפול נמרץ ועוד. בשל הדרישה למקצוע לא תמצאו כל בעיה בהשתלבות בשוק לאחר סיום הלימודים, ורבים הם המוסדות שיקבלו אתכם לשורותיהם, בין אם זה בית חולים, קופות חולים, בתי אבות ובטח ובטח האפשרות לפתוח משרד פרטי תעמוד לרשותכם לאורך כל העת. סיעוד הוא מקצוע קדוש, והעוסקים בו מדווחים על סיפוק מרבי מיום העבודה הממוצע שלהם. כמובן שקיימים מקרים חריגים בהם העובד לא יצליח להסתגל למוסד שקיבל אותו, וכאן יבוא לטובתכם הביקוש הרב למקצוע.