לימודי הנדסאים

אם אתם מתעניינים בתחומים טכנולוגיים ורוצים לרכוש הכשרה מקיפה ומקצועית בתחומים מבוקשים מאוד בשוק העבודה, לימודי הנדסאים יכולים מאוד להתאים לכם.

אם רק השתחררתם מהצבא ואתם חושבים כבר על עבודה רצינית שיש שכר טוב בצידה, כדאי שתשימו לב לתחום לימודים שיאפשר לכם לפתח קריירה מהר מאוד. מדובר בלימודי הנדסאים, גם אם רק פשטתם את המדים ורק עכשיו נפרדתם לשלום מחיי הצבא, כדאי שכבר עכשיו שתבינו עד כמה קריירה בתחום הטכנולוגי נחשקת מאוד בימינו. לימודי הנדסאים יכולים לקדם אתכם מאוד לעבר המטרה הזו שבאמת יכולה לסדר לכם את החיים.

לימודי הנדסאים

אז מה זה לימודי הנדסאים?
אלה הם לימודים ממוקדים בתחום טכנולוגי שמטרתם להקנות לכם ידע מעשי בתחום ההתמחות הטכנולוגי שתבחרו. תוכלו לבחור מסלול בתחום טכנולוגי מסוים, להתמקצע בו ובתום הלימודים תקבלו תעודת הנדסאי שהיא בעלת ערך גבוה בשוק העבודה. הדגש בלימודי הנדסאים הוא בחלק המעשי והפרקטי של הלימודים, כך שבסיום הלימודים אתם תצאו עם כלים מקצועיים שיסייעו לכם להשתלב במהירות בעבודה.

למה זה כדאי לכם? פשוט בגלל העובדה שלמקצועות האלה יש ביקוש גדול מאוד בשוק העבודה. בימינו בכל חברה יש דרישה גדולה מאוד להנדסאים וטכנאים והתמקצעות בתחום זה יכולה להזניק אתכם גבוה. בלימודי הנדסאים ידברו איתכם תכלס ויתנו לכם את ההכשרה שאתם צריכים כדי להשתלב בשוק העבודה. כדאי מאוד ללמוד לימודי הנדסאים כשאתם עוד חיילים משוחררים כיון שכך תוכלו לרכוש מקצוע בשלב מוקדם מאוד. זו הזדמנות טובה ללמוד על חשבון הפיקדון הצבאי מקצוע פרקטי שיהיה לכם בהחלט מה לעשות איתו בסיום הלימודים.

איזה מסלולי לימוד תוכלו למצוא?
בלימודי הנדסאים יש לא מעט כיוונים ומסלולים שאפשר לבחור ולהתמקצע בהם. תוכלו לבחור ללמוד במסגרת לימודי הנדסאים הנדסת חשמל או הנדסת תוכנה ואולי דווקא תקשורת, קולנוע, טלוויזיה או עיצוב גרפי. תוכלו ללמוד חקלאות או כימיה ואולי דווקא מזג האוויר, אדריכלות, פלסטיקה, תעשייה וניהול ועוד מגוון רחב של תחומים. יש המון אפשרויות לימוד במסגרת לימודי הנדסאים ותוכלו למצוא בתי ספר או מכללות שמאפשרות בחירה של יותר ממסלול אחד.

בין אם בחרתם להיות הנדסאי חשמל, הנדסאי בניין או הנדסאי מכונות, לימודי הנדסאים יתנו לכם את כל הידע המעשי הדרוש לכם. לימודי הנדסאים הם מהירים ותמציתיים, הם לא יכשירו אתכם להיות מהנדסים בתחום הלימוד שבחרתם אבל יכשירו אתכם להיות בעלי מקצוע הנדסאים או טכנאים בתחום שבחרתם. תעודת הנדסאי תיתן לכם כאמור נקודת פתיחה טובה מאוד לפתח קריירה בתחום הטכנולוגיה. הידע הטכני שתרכשו בתחום ההתמחות שלכם יסייע לכם בעתיד גם אם תרצו להשלים לימודים אקדמיים בתחום, תוכלו להשלים לימודים אלה במסלול מקוצר.

לימודי הנדסאים – איפה? כמה? איך?
כמה זמן לומדים, איפה לומדים וכמה זה עולה? יחסית לתואר אקדמי, לימודי הנדסאים הם קצרים מאוד ולא עולים על שנתיים בסך הכול, מלבד לימודי הנדסאים בתחום הבנייה שיכולים להימשך עד שלוש שנים. בארץ יש מגוון רחב מאוד של מוסדות ללימודי הנדסאים. תוכלו ללמוד במכללות או בתי ספר להנדסאים הפזורים בכל הארץ. כל מוסדות הלימוד נמצאים תחת הפיקוח של מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע) השייך למשרד התמ"ת. בכל המכללות ובתי ספר המתוקצבים ע"י מה"ט שכר הלימוד הוא כשמונת אלפים שקלים לשנת לימוד אחת ועוד אלף ושמונה מאות שקלים לפרויקט הגמר.

תוכלו לשלם את כל שכר הלימוד על חשבון הפיקדון הצבאי ובכל מקרה, אם אתם חיילים משוחררים, אתם זכאים להנחה משמעותית בשנת הלימודים הראשונה. שיהיה בהצלחה.