מכון אבני

מכון אבני הוא מבתי הספר הגדולים בארץ לעיצוב ואומנות שבוגריו מהווים את חלק הארי של אומני ישראל. במסגרת מכון אבני יכולים הסטודנטים לקבל תואר ראשון.

במסגרת הלימודים של מכון אבני זוכים הסטודנטים להביא את יכולתם היצירתית אל הקצה, כמו גם להיפתח אל עולמות גדושים בעושר ומשמעות. מכון אבני הוא מבתי הספר הגדולים בארץ לעיצוב ואומנות שבוגריו מהווים את חלק הארי של אומני ישראל. במסגרת מכון אבני יכולים הסטודנטים לקבל תואר ראשון (של האוניברסיטה הפתוחה) או לקבל תעודת מהנדס מטעם מכון מה"ט. במסגרת הלימודים של מכון אבני זוכים הסטודנטים להביא את יכולתם היצירתית אל הקצה, כמו גם להיפתח אל עולמות גדושים בעושר ומשמעות.

מכון אבני כמוסד המחנך ליצירה
המוטו המוביל את פעילותו של מכון אבני לאורך השנים הוא הראיה שלו כמוסד חינוכי ולא כמוסד לימודי, השם דגש על הכשרת אמנים פעילים, שלמים ויוצרים ולא רק אמנים הבקיאים בחומר הלימוד. מכון אבני מתאפיין בפלורליזם ובסובלנות, והם אלה המאפיינים את רמת הלימודים בו ואת הסטודנטים הבוחרים ללמוד במסגרתו. עם זאת, שומר המוסד בקפדנות על רמת לימודים גבוהה המתאפיינת במוסר, מקצוענות והובלה להצטיינות בכל תחום.

מהן מחלקות הלימוד שמציע מכון אבני לתלמידיו ?
  1. המחלקה לטלוויזיה ולקולנוע, מחלקה חדשה המציעה לתלמידיה מפגש עם מיטב אנשי המקצוע בתחום זה בארץ. במסגרת מסלול זה ילמדו התלמידים במשך ארבע שנים, בסיומן יקבלו תעודת הנדסאי מה"ט בקולנוע וטלוויזיה.
  2. מחלקת תקשורת חזותית, המהווה את אחד התחומים החשובים כיום. במסגרת לימודי תקשורת חזותית המתקיימים דרך מכון אבני זוכים הסטודנטים להעביר מסרים חברתיים, מסחריים ופוליטיים תוך שימוש בחומרים ובדרכי חשיבה יצירתיות ומקוריות. מסלולי הלימוד שמציע מכון אבני במחלקת התקשורת החזותית נעים בין מסלול קצר בן שנתיים בסופו יקבל הסטודנט תעודת גמר בנושא זה, מסלול תלת שנתי המאפשר קבלת תעודת הנדסאי מה"ט וכן מסלול ארבע שנתי בסיומו יקבל הסטודנט תואר BA של האוניברסיטה הפתוחה, המשלבת ידיים עם מכון אבני גם במגוון תארים נוספים.
  3. מחלקת תקשורת אינטראקטיבית, המפגישה אף היא את התלמידים עם אחד הנושאים ה"חמים" ביותר כיום. מכון אבני פותח בפני הסטודנטים הבוחרים בלימודים אלה את האפשרות ליצור מדיה אינטראקטיבית, פעילה, המחליפה את המדיה הסטטית המיושנת. בוגרי מחלקת תקשורת אינטראקטיבית של מכון אבני יכולים ליצור פרסומות, אריזות, כרזות, עיצוב, למתג חברות וליצור אנימציות ותכני טלוויזיה מיוחדים – כל אלה במסלול ארבע שנתי מרתק ומלא אתגרים.
  4. מחלקת אומנות, הדוחפת את תלמידיה להגשמה עצמית בתחום האומנות, זאת תוך שילוב רגשות, יכולות, עוצמות וידע לכלל יצירה שלמה ומוגמרת. בוגרי מחלקת האומנות של מכון אבני הם אמנים מקצועיים ובוגרים, בעלי יכולת מימוש של מחשבותיהם והפיכתם למציאות. במסגרת המחלקה לאומנות יכולים הסטודנטים לבחור בין מסלול ארבע שנתי המסמיך אותם כאומן בוגר מכון אבני (וכן בתואר BA באומנות של האוניברסיטה הפתוחה אם יבחר הסטודנט לשלב לימודים אקדמיים בלימודיו) ובין מסלול דו שנתי המעניק תעודת גמר של לימודי אומנות.
  5. מחלקת עיצוב אופנה, המאפשרת לסטודנטים בוגרי מכון אבני לסיים מסלול ארבע שנתי בסיומו יקבל הסטודנט תעודת מעצב מוסמך, או מסלול דו שנתי המאפשר קבלת תעודת גמר בעיצוב אופנה. אין ספק, כי מסלול עיצוב אופנה של מכון אבני מפגיש את הלומדים בו עם מקצועות התשתית הקשורים לתחום זה כמו גם לנושאי עיצוב מורחבים ונשגבים המכשירים את הסטודנטים להיות מעצבים מובילים של עולם האופנה בארץ ובעולם.
  6. מחלקת עיצוב תעשייתי, המציעה אף היא מסלול ארבע שנתי או דו שנתי, בהם יזכה הסטודנט של מכון אבני להתמחות בכל נושאי העיצוב התעשייתי התיאורטיים והפרקטיים. במסגרת המסלול הארבע שנתי יוכלו הסטודנטים של מכון אבני להשתלב בלימודי האוניברסיטה הפתוחה במסלול מדעי הרוח, על מנת שבתום ארבע שנות לימודיהם יקבלו תואר BA במסלול זה.
  7. מחלקת עיצוב ואדריכלות פנים, שמטרתה להכשיר את הדור הבא של מעצבי הפנים בישראל. לימודים אלה של מכון אבני מפגישים את הסטודנטים עם כל ההיבטים התיאורטיים והפרקטיים של עיצוב פנים במסלול ארבע שנתי לתעודת מעצב בוגר מכון אבני או מסלול דו שנתי לתעודת גמר. גם במסגרת הארבע שנתית של מחלקת עיצוב הפנים יכולים הסטודנטים של מכון אבני לזכות בתואר BA של האוניברסיטה הפתוחה.
  8. היחידה ללימודי חוץ של מכון אבני הפותחת את שעריה בפני הקהל הרחב הרוצה להתנסות בקורסים בדידים שאינם מהווים לימודים לתואר מלא. בין הקורסים המוצעים במסגרת לימודי החוץ של מכון אבני אפשר למצוא פיסול, ציור, צילום, חריטה ועוד רבים.