לימודים על חשבון הפיקדון: כל האפשרויות לחיילים המשוחררים

רוב החיילים המשוחררים מחפשים קודם להרגיש חופש ורק אחר כך ללמוד, אבל חשוב לדעת שמי שכן מנצל את השנים הללו אחר כך יוצא נשכר.

הזדמנות לימודים מספר 1: תואר ראשון
אז נכון שרוב החיילים המשוחררים מחפשים קודם כול להרגיש את החופש וזה נכון שגם אתם לא חשבתם שתתגייסו אל ספסל הלימודים ברגע שתעזבו את הבקו"ם, אבל ככל שחושבים על זה יותר הרי שהשנים הטובות שלכם מתחילות עכשיו ובהחלט שווה לנצל אותן לטובת השכלה אקדמאית.

מה ללמוד? זה כבר סיפור אחר. כל אחד והתואר הראשון שלו. אם תסתכלו על זה ככה, העובדה שאתם מתחילים ללמוד בגיל צעיר בהיותכם חיילים משוחררים טריים מאפשרת לכם לגשת לאחד החוגים הפחות מעשיים כמו אומנות או מדעי הרוח ופשוט ליהנות מהלימודים ומהחיים כסטודנט. גישה אחת אומרת שככל שתקדימו לרכוש מקצוע של ממש כך תוכלו להשתלב בשוק העבודה ויפה שעה אחת קודם.

יהיה מסלול הלימודים אשר יהיה – את הפיקדון בטוח תוכלו לרתום לטובת תשלום שכר הלימוד. שימו לב שאם אתם נרשמים לאחת מהאוניברסיטאות בארץ לא תצטרכו להציג בפני הבנק אישור הכרה לצורך שימוש בפיקדון.

הזדמנות לימודים מספר 2: קורס טכני
יש לכם ידיים טובות ואתם לא מהססים להשתמש בהם? אתם רוצים לגייס כסף לפני הטיול הגדול אבל לא ממש מתחשק לכם לנגב שמשות בצמתים או למלצר בסטיקייה הקרובה למקום מגוריכם? לימודי טכנאי מסוגים שונים (סלולר, מוצרי חשמל ביתיים, מכשור רפואי ועוד) יקנו לכם מקצוע בזמן קצר, יאפשרו לכם לעבוד בזמן הלימודים ויתנו לכם בדיוק את מקפצת השכר שעליה אתם חולמים רגע לפני רכישת הכרטיסים לתאילנד.

כדי להשתמש בפיקדון לצורך לימודים אלו עליכם לברר קודם כל שהמוסד האקדמי שבו אתם מבקשים ללמוד מוכר על ידי המדינה והמרכז להכוונת חיילים משוחררים. לאחר מכן כל מה שעליכם לעשות זה לגשת לאחד מסניפי בנק לאומי או בנק פועלים עם שאר המסמכים ולמשוך את הסכום הדרוש ללימודים אלו.

הזדמנות לימודים מספר 3: לימודי מקצוע
בניית ציפורניים, מזכירות, הדרכת טיולים, ניהול מחסן ממוחשב ועוד מאות קורסים פתוחים בפני חיילים וחיילות משוחררים שרוצים ללמוד מקצוע שמעניין אותם או שיסייע להם להרוויח את לחמם בדרך לתארים אקדמיים אחרים.

מה שחשוב לדעת הוא שאתם לא חייבים לתקוף את המחברות ואת הספרים ברגע השחרור וכדי להשתמש בפיקדון לצורך לימודים אלו (ושאר מסלולי הלימוד המזכים בשימוש בפיקדון) יש לכם חמש שנים תמימות. אל תמהרו אבל גם אל תבזבזו זמן. אם את יודעת שברצונך ללמוד מתישהו קורס קוסמטיקה ואת ממתינה לטיול הגדול, שווה לך לנצל את ההפוגה ולשלב לימודים בזמן שאת מחכה לשחרור החברות. גם ככה זה לא על חשבונך, מה אכפת לך?

הזדמנות לימודים מספר 4: בגרויות, פסיכומטרי, מכינה
בתקופת בית הספר התיכון היו את אלו שחרשו, ישבו על הספרים, התכוננו למבחנים ולא פספסו שיעור אחד (או יותר). אתם הייתם קצת אחרים. כדורגל עניין אתכם יותר ממשוואות דיפרנציאליות, חוף הים משך אתכם פי עשרות מונים מאשר מחברת הספרות והבוחן בעל פה באנגלית עדיין יושב בכיתה ומחכה לכם שתגיעו.

העניין הוא שעכשיו אתם בוגרים יותר וחכמים יותר (או לפחות ככה אתם חושבים) ואתם מבינים שכדי להתקבל ללימודים אקדמיים עליכם להשלים את כל השנים שפספסתם וללמוד כדי להיות זכאים לתעודת בגרות. באותו אופן אתם רוצים להיבחן במבחן הפסיכומטרי ואין סיכוי שתצליחו לעשות את זה לבד.

אין בעיה! לימודים על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים כוללים גם לימודי קורס פסיכומטרי, קורסים להשלמת בגרויות בכל המקצועות ומכינות אקדמיות רבות.

כל מה שעליכם לעשות זה לוודא שהמקום שברצונכם ללמוד בו מוכר לצורך הפיקדון, להירשם, להציג בפני הבנק את כל הנתונים ולשבת ללמוד. זה אולי לא נשמע הכי קל (לפחות הקטע של לשבת וללמוד), אבל הדרך אל המטרה עוברת גם בסניף הבנק הקרוב וגם בספסל הלימודים.