מכללת רמת גן

מכללת רמת גן מציעה שילוב של לימודים במכללה באווירה יותר אינטימית מאשר באוניברסיטה ומאפשרת יחס אישי עבור הסטודנטים, יחד עם קבלת תואר B.A.

מכללת רמת גן היא מכללה ותיקה וגדולה אשר לומדים בה כ- 9000 סטודנטים. המכללה לוקחת בחשבון את הקשיים של סטודנטים בישראל, שמתבטאים בעיקר בשני מישורים – אחד, תנאי קבלה מחמירים שמקשים על הקבלה למוסדות הלימודים. שתיים, שכר הלימוד הגבוה במכללות (אשר בין היתר הן הפתרון הרווח עבור אלו אשר אינם מתקבלים לאוניברסיטה). הפתרון עבור ´הבעיה´ הראשונה הוא בכך שמכללת רמת גן דורשת תעודת בגרות בלבד לצורך הקבלה אליה, ואת בעיית העלויות פותרת מכללת רמת גן בכך שהיא מסובסדת ועולה כמעט כמו או כמו אוניברסיטה (בדרך כלל שכר הלימוד במכללות גבוה בהרבה מזה של אוניברסיטאות) וכן מסלולי הלימוד בה מאפשרים עבודה במקביל ללימודים.

היתרונות במכללת רמת גן
מכללת רמת גן מציעה שילוב של לימודים במכללה - באווירה יותר אינטימית מאשר באוניברסיטה, שמאפשרת יחס אישי יותר עבור הסטודנטים, יחד עם קבלת תואר B.A (תואר ראשון) של האוניברסיטה הפתוחה, שהיא מוסד ידוע ומוכר ובעל שם. השילוב של לימודים באווירה נעימה ובמסגרת של מכללה יחד עם תואר של האוניברסיטה הפתוחה הוא פתרון מצוין עבור כל מי שההשכלה והעתיד שלו חשובים לו ורוצה להגיע להישגים בדרך נעימה.

מכללת רמת גן מציעה שלושה מרכזי לימוד עיקריים:
מרכז לימודים לתואר ראשון (B.A) אשר הוקם ב-1990 והוא המרכז הראשון ללימודים של האוניברסיטה הפתוחה. הלימודים במסלול מאפשרים עבודה במקביל, והסטודנטים בו מתכננים את תכנית הלימוד שלהם בהתאם לאפשרויות האישיות שלהם. מרבית הסטודנטים מסיימים תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה במכללת רמת גן תוך 3-4 שנים. המכללה מציעה כ-63 מסלולים אפשריים ללימודים, אשר משלבים לימודי ניהול, כלכלה, מדעי המדינה, מדעי החברה, מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, חשבונאות, מדעי המחשב, הנדסת תעשיה וניהול, מדעי החיים ועוד.

מרכז לימודים לתואר שני במנהל עסקים (MBA) - המרכז הוקם בשנת 1995 ומציע תכנית לימודים במסגרת שלוחה של אוניברסיטת Heriot Watt מסקוטלנד אשר פועלת ברישיון המועצה להשכלה גבוהה. גם תכנית זו מאפשרת שילוב עבודה ולימודים במקביל, והיא שמה דגש על הכשרת מנהלים לניהול גלובלי ,ומאפשרת להתמחות בתחומי התכנון האסטרטגי, המימון, השיווק וניהול משאבי האנוש. היא נלמדת ב-140 מדינות וב-340 ערים וביניהן במכללת רמת גן, והיא מופיעה תמיד בדירוגים הבינלאומיים.

היחידה ללימודים חוץ אקדמיים - במכללת רמת גן קיימת יחידה ללימודים חוץ אקדמיים אשר מעבירה קורסי הסמכה מקצועיים לקראת בחינות רשמיות ממשלתיות או מוסדיות אחרות במסגרת 4 מרכזים עיקריים: מרכז ללימודי ניהול, מרכז ללימודי חשבונאות, מרכז ללימודי תיירות ומרכז למקצועות המחשב. קיים היצע נרחב של לימודי תעודה, אשר ניתן ללמוד בו לימודי חשבונאות (מנהלי חשבונות, יועצי מס וחשבי שכר), ניהול תיקים וניירות ערך, מחשבים, שיווק ופרסום, משאבי אנוש, ניהול עסקי, מזכירות, תיירות, ועוד. מרבית הקורסים מקנים בעתיד נקודות זכות לתואר ראשון במכללה.

במכללת רמת גן ניתן להשלים לימודי סיעוד, לימודי ניהול מערכות בריאות