ניהול השיווק

מקצוע הניהול השתדרג רבות לאורך השנים ואחד ממימדי המפתח של מנהל מוצלח הינו הבנה עמוקה של נושא השיווק. על לימודי ניהול השיווק בכתבה הבאה.

בעבר היה נהוג לחשוב כי מיומנותו של המנהל בארגון הינה ´לדעת קצת על הרבה דברים´. עם השנים עלתה מורכבות השוק ואיתה גם מורכבות התפקיד. היום מצופה, כי מנהל יהיה בעל רמת ידע טובה ועמוקה של תחומי הליבה המשותפים לארגונים השונים. אחד מתחומי הליבה הללו הינו נושא ניהול השיווק. מטרתו העיקרית של המרכז הישראלי לניהול הינה להכין אתכם להתמודדות מוצלחת עם עולם הניהול. לכן, הכנו עבורכם מערך נרחב של קורסים אשר יקנו לכם הבנה מקצועית ורחבה על נושא השיווק בארגונים. לפניכם מספר קורסים לדוגמא.

ניהול התקשורת השיווקית
קורס רחב הנוגע באחד הנושאים המרכזיים בתחום השיווק שהוא התנהלות גוף ה-´מרקום´. גוף זה אשר מונחה בידי האסטרטגיה השיווקית הכללית של החברה, עוסק בפועל בהעברת המסר השיווקי הנכון אל לקוחות החברה. עובדיו מכינים את הכלים השיווקיים אשר בהם משתמשים בכל ממשקיו השונים של הארגון, לא רק במחלקת מכירות, אלא גם למשל בשירות לקוחות. הקורס כולל לימוד של מושגי יסוד יחד עם מושגים מתקדמים מתחום המרקום והשיווק בכלל. מלבד לימודים עיוניים, זוכים תלמידי הקורס גם בהתנסויות מעשיות וטיפים מאנשי המקצוע הבכירים בתחום.

ניהול השיווק בעולם משתנה
תהליך הגלובאליות צובר תאוצה יותר ויותר. העולם משתנה בקצב מסחרר. בהתאם לכך, הכלים והחשיבה השיווקית מתחדשים ללא הרף בכדי להתמודד עם השינויים הללו. הקורס כולל לימוד של כלי מחקר ופילוח אשר יאפשרו לכם לזהות את קהל היעד, להגיע אל הצרכנים ולזהות מגמות שונות אשר מתרחשות בשווקים המשתנים. כל זאת, בנוסף לשימת דגש לתפקידו של האינטרנט. תפקיד אשר נהיה יותר ויותר מרכזי בעולם השיווק המודרני.

שיווק דיגיטלי מתקדם
האינטרנט הופך לגורם אליו אנו מקדישים חלק נכבד מזמננו. עולם השיווק עובר מהפכה בהתייחסותו לשיווק דיגיטלי. רשתות חברתיות הינן גורם משיכה ממדרגה ראשונה המאפשר לנו בתור משווקים להתאים את מרכולתנו לקהלי היעד הרלוונטיים. כיום, האינטרנט מאפשר לנו המשווקים ליצור קשר אישי וישיר מול הלקוח. בקורס תלמדו ניהול ויישום שיווק דיגיטלי. תלמדו את עקרונות השיווק הויראלי, תחשפו לעקרונות של שימוש בבלוג, הכנת סרטונים ופרסומם, כתיבה שיווקית ועוד.

ניהול מערך המכירות
חלק מהקורסים המוצעים הינם בעלי אופי ממוקד יותר. אחד מאותם קורסים ממוקדים, עוסק בעבודה החשובה של מנהל מערך המכירות או קורס הדרכה. כידוע, מערך המכירות הינו אחד הגורמים החשובים ביותר להפצת מוצרי הארגון. הצלחתו של הארגון יכולה לקום וליפול על בסיס עבודתו של מערך המכירות. תכני הקורס נועדו בכדי להפוך אתכם למנהלי מכירות ראשונים במעלה. מלבד כלים, תזכו גם במיומנויות וידע אשר יועברו לכם בידי מרצים מהשורה הראשונה.

ניהול השיווק – חיילים משוחררים
אתם ודאי שואלים את עצמכם מה הקשר בין לימודי ניהול לבין אדם שרק השתחרר מהצבא. כפי שוודאי אתם מבינים, בכדי להגיע למשרת ניהול יש לעבור מספר שלבים לפני כן. עם זאת, הכלים אשר תרכשו בקורסים הללו יסייעו לכם לתפקד ברמה הגבוהה ביותר במחלקות השונות בהן תעבדו. הבנה טובה ויכולות מגוונות בנושא השיווק יקנו לכם יתרון משמעותי כבר בתחילת דרככם בשוק העבודה התחרותי של ימינו.

שורת סיכום: קורסי ניהול השיווק של המרכז הישראלי לניהול נועדו בכדי לתת לכם את הכלים, הידע והיכולות במטרה שתזכו ליתרון בשוק התחרותי של ימינו.