לימודי קולנוע

תמיד חלמתם על לימודי קולנוע ומשחק, אך לא ידעתם מה תרצו להיות כשתהיו גדולים? ובכן, עם סיום השירות הצבאי, אתם מגיעים בדיוק לשלב הזה בחיים, בו כדאי להחליט.

לימודי קולנוע – רק תגידו אקשן
תמיד חלמתם על לימודי קולנוע ומשחק, אך לא ידעתם מה תרצו להיות כשתהיו גדולים? ובכן, עם סיום השירות הצבאי, אתם מגיעים בדיוק לשלב הזה בחיים, בו כדאי להחליט. אז רגע לפני – כל מה שחשוב לדעת על לימודי קולנוע בישראל.

מהם לימודי קולנוע?
במסגרת לימודי קולנוע מוכשרים הסטודנטים להיות אנשי מקצוע בתחום העשייה הקולנועית בישראל, זאת על פי בחירה וכישורים, תוך עבודה אינטנסיבית המאפשרת להם להכיר את תחומי הפעילות בקולנוע על כל רבדיו. במהלך לימודי קולנוע מתנסים הסטודנטים בהפקת סרטים, זוכים להתנסות במגוון רחב של תפקידים ומקבלים על עצמם את מגוון מקצועות היצירה הקולנועית.

הנושאים הנלמדים בלימודי קולנוע
לימודי קולנוע עיוניים מתמקדים בשלושה תחומי ליבה – היסטוריה של הקולנוע, תיאוריה של יצירה קולנועית ואסתטיקה של קולנוע. תחומים אלה משיקים אלה באלה ובמהלך לימודי קולנוע פוגשים אותם הסטודנטים במגוון רחב של היבטים. בין הנושאים הנכללים במסגרת לימודי קולנוע אפשר למצוא את ההיסטוריה של הקולנוע ותחנות מרכזיות בה, מאפיינים של תעשיית הקולנוע, ז´אנרים בקולנוע, קולנוע עכשווי, קולנוע תיעודי, מגמות בקולנוע הישראלי, קולנוע עולמי, קולנוע והקשרים תרבותיים חברתיים, קולנוע ביחס לאומנויות אחרות ועוד נושאים רבים. לימודי קולנוע אפשריים כמקצוע עיקרי או בשילוב לימודי קולנוע ומקצוע נוסף דוגמת לימודי קולנוע וטלוויזיה, לימודי קולנוע והפקה קולנועית, לימודי קולנוע ותקשורת ואפשרויות נוספות. בנוסף, ניתן ללמוד לימודי קולנוע לתעודה בלי להשלים לימודי תואר ראשון, המיועדים למי שרוצים לעסוק בתחום באופן מקצועי ולהתמחות באחד המקצועות הקולנועיים.

קצת על ניתוח סרטים ופרשנות קולנועית במהלך לימודי קולנוע
סטודנטים במהלך לימודי קולנוע פוגשים לא מעט סרטים ותכנים קולנועיים אותם הם מנתחים ומפרשים. במהלך פעולות אלה לומדים הסטודנטים של לימודי קולנוע כי הסאב טקסט הקולנועי אינו נחשף בפני הצופה באופן אוטומטי, כי אם נדרש לחשיבה ולגילוי. באמצעות לימודי קולנוע זוכים הסטודנטים לייצר פרספקטיבות שונות עבור סרטים, עבור כל אחד מהם מפתחים נורמות וערכים. במהלך לימודי קולנוע נוצרת אינטגרציה בין נושאי הלימוד השונים, כך שבוגרי לימודי קולנוע מסוגלים ליצור קולנוע ברמת מורכבות פשוטה או גבוהה מאוד – לבחירתם. באמצעים אלה יכולים הסטודנטים להבין את היצירה הקולנועית על כל רבדיה ולסיים לימודי קולנוע כשהם מוכנים לקחת חלק בתעשייה באופן מקצועי ומלא.

לימודי קולנוע בתחום המעשי
במהלך לימודי קולנוע זוכים הסטודנטים להתנסות בעבודה מעשית מאחורי ולפני המצלמה. זאת ועוד – במהלך הלימודים ולאחריהם זוכים הסטודנטים והבוגרים של לימודי קולנוע להשתתף בפסטיבלים ותערוכות קולנוע בארץ ובעולם, במהלכם זוכים למפגש אישי עם בעלי מקצוע מרכזיים מאוד בתעשייה. בין הפסטיבלים החשובים בהם משתתפים בוגרי לימודי קולנוע אפשר למנות את פסטיבל הקולנוע בירושלים, פסטיבל מינכן, פסטיבל קאן, פסטיבל ניו יורק, פסטיבל שיקגו ורבים אחרים. רמת החשיפה לה זוכים הסטודנטים והבוגרים של לימודי קולנוע בפסטיבלים אלה היא אדירה, ואין פלא כי רבים מהם משתלבים עד מהרה בקולנוע המקצועי בארץ ובעולם.

לימודי קולנוע
לימודי קולנוע מקנים לבוגריהם את היכולת לשלב גישות מסורתיות וחדשניות של עולם הקולנוע, לתווך אנשי מקצוע ויכולות וליצור סרטים עצמאיים ובעלי אופי אישי המאפיין אותם. בזכות לימודי קולנוע זוכים הסטודנטים לשלב לימוד תיאורטי ומעשי, להיחשף לאנשי מקצוע מרכזיים בתחום ולהתנסות, לברור את התחומים המעניינים אותם ולהרחיב בהם את ההתמקצעות הנדרשת, זאת על מנת להוות מרכיבים חשובים בדור הקולנוענים הבא של ישראל. בוגרי לימודי קולנוע יכולים לעסוק בקולנוע באופן עצמאי, להשתלב בהפקות סרטים בארץ ובעולם, לשמש כמורים לקולנוע בבתי הספר (מותנה בהשלמת לימודי קולנוע לתעודת הוראה), לעבוד בחברות הפקה, באולפני הקלטות ועריכה, לכתוב תסריטים ולעסוק בכל אחד מאלה גם באופן עצמאי. בוגרי לימודי קולנוע, שירצו בכך, יוכלו להמשיך ללמוד ללימודים מתקדמים באחד מהמוסדות המקצועיים לקולנוע בארץ ובעולם.