מכללת אפקה

מכללת אפקה המתמקדת בתחומי ההנדסה, ממוקמת בלב ליבה של העיר תל אביב ובוגריה מהווים מדי שנה את חוד החנית של תחום ההנדסה בישראל.

מכללת אפקה ממוקמת בלב ליבה של העיר תל אביב ובוגריה מהווים מדי שנה את חוד החנית של תחום ההנדסה בישראל. מכללת אפקה שפתחה שעריה בשנת 1996 מתמקדת בתחומי ההנדסה ומציבה סטנדרטים גבוהים במיוחד של מצוינות ואיכות בפני הסטודנטים הבוחרים לבוא בשעריה. בנוסף, מקפידה מכללת אפקה על אווירת לימודים נעימה ומתן סיוע מקיף לסטודנטים הלומדים בה, כך שרבים מעידים על שנות הלימודים בה כשנותיהם היפות ביותר.

מהם מסלולי הלימוד המוצעים במסגרת מכללת אפקה ?
מכללת אפקה מציעה מגוון מסלולי לימוד במסלול ארבע שנתי – הנדסת תוכנה, הנדסת תעשיה וניהול, הנדסה רפואית והנדסה מכנית וכן הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. בנוסף, מציעה מכללת אפקה גם מסלול לתואר שני בהנדסת מערכות. בין הדגשים ששמה לעצמה מכללת אפקה היא התחככות קבועה של הסטודנטים עם חברות ועסקים בתחום ההייטק ובתחום התעשייה המורכבת, כך שקל להבין כיצד בוגרי מכללת אפקה מוצאים עבודה בקלות רבה מאוד ומשתלבים בתעשייה המתקדמת בישראל כאילו עבדו בה מאז ומעולם. בנוסף, שמה מכללת אפקה דגש על פעילות מחקרית רבה התורמת הן לסטודנטים והן לאנשי הסגל. בזכות המחקרים הרבים המתקיימים במסגרת מכללת אפקה זוכים המרצים והסטודנטים לעסוק בנושאים המצויים בחזית הטכנולוגיה, ולהתחכך בתעשייה העולמית בה זוכים מובילי המחקר להכרה וכבוד. טרם תחילת לימודי מכללת אפקה יכולים הסטודנטים לשפר את ציוניהם במסגרת המכינה הקדם אקדמית, זאת במידה ואינם עומדים בדרישות הסף ללימודים במכללה.

לימודים דרך מכללת אפקה – גם  בשעות הערב !
אחד החידושים המשמעותיים שמציעה מכללת אפקה היא לימודים מלאים האפשריים בשעות הערב בלבד, מה שמהווה פתרון מצוין עבור אנשים המבקשים לשלב לימודים ועבודה גם יחד. על מנת לאפשר לכל הסטודנטים להגשים את שאיפותיהם המקצועיות, פיתחה מכללת אפקה מערכת שעות גמישה במיוחד, דרכה יוכל כל סטודנט לממש את רצונו בלימודים מלאים בלא לפגוע במקום עבודתו. לימודי הערב של מכללת אפקה מתאפשרים במחלקות הנדסת תוכנה, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת תעשייה וניהול וכן לימודים לתואר שני בתחום הנדסת מערכות.

יתרונות נוספים של מכללת אפקה עבור סטודנטים
  1. טרם תחילת הלימודים יוכלו מועמדים לזכות בהכוונה ללימודים על ידי יועצי מכללת אפקה. במסגרת ייעוץ זה יוכל כל מועמד לקבל את המידע הרלוונטי לתחום לימודי ההנדסה בו הוא מתעניין, לבחון האם עומד בתנאי הקבלה, ולהיפגש במקרה הצורך גם עם מרצים במסלול או עם בוגריו.
  2. מכללת אפקה פותחת את שעריה גם בפני סטודנטים הסובלים מלקויות למידה, היכולים ללמוד במסגרת כל מחלקה שיבחרו ככל סטודנט אחר תוך התאמת דרישות הלימודים ליכולתם, התאמת תנאי הבחינות וכן השתתפות בסדנאות המסייעות לשיפור תהליכי למידה והתגברות על קשיים. בנוסף, ישנה האפשרות לקבל חונכות אישית לפי הצורך.
  3. לרשות הסטודנטים של מכללת אפקה עומדת ספריה עשירה המכילה את כל החומר הלימודי וחומר מעשיר נוסף הנדרש לסטודנטים להשלמת לימודי ההנדסה.
  4. עם סיום הלימודים במסגרת מכללת אפקה יוכלו הסטודנטים לזכות בהכוון תעסוקתי ללא תשלום, במסגרתו יוכלו הסטודנטים לזכות בהכנה לראיונות עבודה, בסיוע בכתיבת קורות חיים וכן בייעוץ ניהול קריירה.
מהו שכר הלימוד של מכללת אפקה ?
שכר הלימוד הנדרש דרך מכללת אפקה זהה לשכר הלימוד הנדרש באוניברסיטאות השונות. בנוסף, יכולים מועמדים להגיש בקשה לקבלת מלגה (בין אם מדובר על מלגה המבוססת על הישגים לימודיים גבוהים או מלגות לסטודנטים ממעמד סוציו אקונומי נמוך). בנוסף, זוכים מועמדים בוגרי יחידות קרביות לקבל מלגה בסך 2,000 ₪ .