בחירת בית ספר ללימודי פסיכומטרי

המבחן הפסיכומטרי הוא אחד מהמבחנים החשובים ביותר שנעשה במהלך חיינו והתוצאה שלו תקבע במידה רבה את עתידנו. רוב מוסדות הלימוד האיכותיים מחליטים את מי לקבל לחוגי הלימוד השונים על פי שני קריטריונים מרכזיים

ממוצע הבגרות המשוקלל והתוצאה של המבחן הפסיכומטרי. בדרך כלל המשקל של שני הפרמטרים הללו הוא זהה ולכן למבחן הפסיכומטרי יש חשיבות רבה ורבים בוחרים להשתתף בקורסי הכנה איכותיים. יש לא מעט בתי ספר ומוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד לפסיכומטרי, חלקם טובים יותר וחלקם פחות. אך כיצד יש לבחור את בית הספר שיתאים ביותר לצרכים שלכם? על כך בכתבה הבאה.

המבחן הפסיכומטרי הוא אחד מהמבחנים החשובים ביותר שנעשה במהלך חיינו והתוצאה שלו תקבע במידה רבה את עתידנו. רוב מוסדות הלימוד האיכותיים מחליטים את מי לקבל לחוגי הלימוד השונים על פי שני קריטריונים מרכזיים – ממוצע הבגרות המשוקלל והתוצאה של המבחן הפסיכומטרי. בדרך כלל המשקל של שני הפרמטרים הללו הוא זהה ולכן למבחן הפסיכומטרי יש חשיבות רבה ורבים בוחרים להשתתף בקורסי הכנה איכותיים. יש לא מעט בתי ספר ומוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד לפסיכומטרי, חלקם טובים יותר וחלקם פחות. אך כיצד יש לבחור את בית הספר שיתאים ביותר לצרכים שלכם? על כך בכתבה הבאה.

מהם הקריטריונים המרכזיים לבחירת מוסד לימוד המכין לפסיכומטרי?
מכיוון שאי אפשר להמעיט בחשיבות של כל מבחן פסיכומטרי וההשלכות שלו על עתידנו, חשוב לעשות הכל על מנת ללמוד למבחן זה בצורה הטובה ביותר. לשם כך קמו בשני העשורים האחרונים מספר מוסדות לימוד המתחרים ביניהם. בחלק מבתי הספר הללו ניתן ללמוד גם לפסיכומטרי וגם לבגרויות (על מנת להשלים בגרות או לשפר ציונים) וחלק ממוסדות הלימוד מתמקדים רק במבחן הפסיכומטרי. השיקול המרכזי הוא כמובן איכות בית הספר. ככל שבית הספר הוא איכותי יותר, בעל ניסיון רב יותר ועם מורים טובים יותר – כך הסיכויים שלכם למקסם את הציון שלכם בזכות קורס בבית ספר זה עולים. ולחילופין – בבית ספר חסר ניסיון, עם מורים גרועים וללא הצלחות מוכחות – רוב הסיכויים שהכסף שתשקיעו בלימודים ירד לטמיון. לכן, השיקול הראשון הוא האיכות של בית הספר וניתן בקלות לברר זאת באמצעות שיחות עם תלמידים שלמדו בבית הספר, שיחות עם המנהלים ואנשי המפתח בבית הספר ואפילו שיחות עם המורים עצמם. כמובן שככל שבית ספר הוא איכותי יותר, כך גם העלות של הקורס תהיה גבוהה יותר. זהו הקריטריון השני – המחיר. לא לכולם יש אלפי שקלים להוציא על קורס הכנה לפסיכומטרי ולכן רבים עורכים סקר שוק ובוחרים בבית הספר עם המחירים הזולים ביותר. לא פעם בחירה זו מסתברת כטעות. בקורס בבית ספר פחות איכותי קיים תמיד סיכוי שלא תוציאו את הציון לו אתם זקוקים ואז תאלצו לעשות קורס נוסף… הדבר החכם בותר הוא לעשות שילוב בין איכות בית הספר והמחיר אותו גובים עבור הקורס. יש לבחור בבית הספר האיכותי ביותר אשר אתם יכולים להרשות לעצמכם מבחינת המחיר. קריטריונים חשובים נוספים הם – קרבה לבית, האיכות של מתקני הלימוד, שיטות הלימוד ושעות הלימוד האפשריות.

בחירה נבונה תשפר את הציון שלכם!
אין כל ספק כי בחירה חכמה ומושכלת של בית הספר בו תלמדו לפסיכומטרי תשפר את הציון שלכם ולעיתים אף במידה ניכרת. יש לקחת את כל השיקולים בחשבון. אל תבחרו בבית ספר המרוחק מאוד מביתכם מכיוון שאז תבזבזו זמן על נסיעות במקום על לימודים… מומלץ להעדיף בית ספר בו הכיתות הן כמה שיותר מאובזרות ועם כמה שפחות תלמידים. בכיתות מוזנחות עם תלמידים רבים קשה יותר ללמוד ואז קיים סיכון שהציון ירד. וכמובן – לאיכות של המורים יש משקל חשוב מאוד. בחרו במכון עם מורים מעולים, שקיבלתם עליהם המלצות ושיש להם הצלחות מוכחות. עדיף לשלם קצת יותר לבית ספר איכותי יותר ולעשות את המבחן רק פעם אחת (ולהוציא את הציון הדרוש) מאשר לבחור בבית ספר פחות איכותי ולעשות את המבחן מספר פעמים.

לסיכום, אם אתם רוצים להגשים את חלומכם וללמוד משפטים, חשבונאות, מחשבים, רפואה או כל מקצוע מבוקש אחר – עליכם להוציא ציון פסיכומטרי גבוה ככל האפשר ולבחירה נכונה של בית הספר אשר יכין אתכם למבחן הזה יש חשיבות רבה!